Medicabil’den Karadeniz’e sağlık desteği

Özel Medicabil Hastanesi ve Sinop Üniversitesi arasında “Akademik ve Bilimsel İşbirliği Protokolü” imza töreni düzenlendi.

Düzenlenen imza törenine Özel Medicabil Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ömer Faruk Bilgen, Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın, Özel Medicabil Hastanesi İdari ve Mali İşler Koordinatörü Dr. Cemal Turhan, Sağlık Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Mehmet Emin Erdem, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Rıza Bayrak katıldı.

5 yıl süreyle geçerli

5 yıl süreyle geçerli olacak işbirliği protokolünde Özel Medicabil Hastanesi tarafından sağlıkla ilgili eğitim gören öğrencilere staj ve iş imkanı sağlaması, öğretim üyelerinin kongre katılımlarına destek için yurt dışı veya yurt içi burs imkanı sağlanması, ihtiyaç duyulan bazı medikal malzemelerin Sinop Üniversitesi’ne hibe edilmesi gibi maddeler yer alıyor. Ayrıca imzalanan bu protokolle, Sinop Üniversitesi personeli, öğrencileri ile Özel Medicabil Hastanesi personelinin ortak çalışma alanlarında karşılıklı bilgi alışverişinde bulunmaları, birbirlerinin deneyimlerinden faydalanmaları için gerekli ortam sağlanarak, ortak projeler üzerinde çalışmaları teşvik edilecek. (Bülten)

İlginizi Çekebilir

Böyle kıraathane görülmedi! Alinur Aktaş da nasibini almış…

Bursa’nın İnegöl ilçesinde kıraathane işleten Ferudun Türkmen (56) ilk kez gelen müşterilerini şakalarıyla karşılıyor.  İnegöl’ün Tahtaköprü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir