Umre öncesi, Kabe maketli prova

 Bursa'da, mukaddes topraklara gidecek vatandaşlar, dev Kabe maketinin önünde tavaf yaparak tatbikî eğitim alıyor.  Bursa İl Müft

Umre öncesi, Kabe maketli prova
 Bursa'da, mukaddes topraklara gidecek vatandaşlar, dev Kabe maketinin önünde tavaf yaparak tatbikî eğitim alıyor. 

Bursa İl Müftülüğü, merkez ve ilçelerdeki camilerde umre ibadeti için mukaddes topraklara gidecek vatandaşlara ibadet sırasında neler yapacaklarını Kabe maketi önünde teorik ve pratik olarak anlatıyor. Gruplar halinde gelen vatandaşlara Şehreküstü Camii'nde eğitim veriliyor. Şaft, tavaf ve ihram nasıl giyilir gibi hususlar anlatılıyor. Vatandaşlar Kabe'nin maketi etrafında dönerek nasıl tavaf edeceklerini öğreniyor.

Umre ve hacca gidecek vatandaşlara bu eğimlerin sürekli verildiğini ifade eden Bursa İl Müftüsü İzani Turan, "Bursa il ve ilçelerinden umreye gidenlere ders veriyor. Oraya gittiklerinde nasıl davranacaklarını öğreniyorlar. Aynı zamanda kafiledekiler bir biriyle tanışmış oluyor. Burada verilen bilgiler hem nazarî, hem pratik. Her şeyi burada uygulamalı olarak öğreniyorlar. Kafilelere 3 gün eğitim veriyoruz. Bu bilgiler umre yolculuğu başladığı andan dönünceye kadar anlatılmaya devam ediyor" dedi. (İHA)
Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2018, 11:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24