Alevlerin içinden bir ses duyduk

Son günlerde hepimizin gözü kulağı aklı gönlü alevlerin sardığı kentlerimizde. Uzaklarda olan bizler dualarımızla oradaki insanlarımızın yanında olmaya çalışırken, bir de canıyla mücadelenin içine giren görevlilerimiz var. 
O kahramanlardan biri de Manavgat’ta yangının içinde kalan Özgür Şimşek. Şimşek’le telsiz konuşmasıyla iletişim kuran ekip arkadaşları, aracı terkedip güvenli bölgeye çıkmasını istiyordu, helikopter söz konusu mevziye su bırakacaktı. 
Aracını da o sırada söndürme çalışmasında olan arkadaşlarını da terk etmeyeceğini söyleyen Şimşek’in şu sözleri yankılandı telsizden; "Onlar gelmeden gitmem buradan, helikopter gelsin su atsın. Ben anlamam güvenli bölgeden. 80 milyonun hakkı var. Ben bunu bırakmam. Son dakikaya kadar ayrılmayacağım bölgeden, helikopter su atsın." 
Şimşek’in telsizin ucundaki arkadaşları gibi anonsu duyan bizler de gözyaşlarımıza hakim olamamıştık ve endişeli bekleyiş başlamıştı. 
Çok şükür o yürekli adamdan iyi haber aldık. Yaşadığı anları Şimşek anlatırken, "Her zaman başımıza gelebilir. Allah bir daha ne bana ne de arkadaşlarıma yaşatmasın. Yardım istedim ve helikopterin en geç 3-4 dakika içerisinde geleceğini biliyordum. Ancak o 3 dakika bana aylar, yıllar gibi geldi." diyor.
İşine aşık, görevine sadık, sorumluluğuna bağlı bir vatan evladı olarak Şimşek’in şu cümleleri de herkesin işini sahiplenmesine örnek olur umarım: “İşimi severim, aşkla yaparım. Anonslarda 'Arabamı kurtarın.' demişim. Bu Türkiye Cumhuriyeti'nin arabası. O kadar benimsemişim ki o cümleyi kullanmışım. Arabama bir şey olacak diye üzüldüm. Türkiye'deki arazözcülerin çoğu beni tanır zaten. S30 dediğinizde akla Özgür Şimşek gelir. Arazözde 80 milyonun hakkı var. Ülkemizin bütçesinden alınan bir arabada yetimin, herkesin hakkı var. Maliyetini ben biliyorum. Az paralar değil. Bunlarla daha çok yangınlarla mücadele edeceğiz. Arazözler bizim kalemiz. Haber yayımlandıktan sonra çok güzel dönüşler aldım. Arkadaşlarım gösterdi, inanamadım. Sosyal medyada paylaşılmış. Güzel yorumlar gelmiş. Allah herkesten razı olsun. Tekrar aynı duruma düşsem yine aynı şekilde davranırım. Bu kurumun ekmeğini yiyorum. Çocuklarımın kursağından bu kurumun ekmeği geçiyor. Helal ekmek yesinler."
Çok şükür Özgür Şimşek, Allah seni ve görev arkadaşlarını evlatlarınıza ailelerinize bağışladı. Alevlerle mücadelede canını hiçe sayarak yeşil vatan için şehit olan tüm görevlilerimize rahmet, yakınlarına sabır diliyorum. 
Haklarınızı helal edin.


 

YORUM EKLE

banner19

banner24