Bursaspor için fırsat zamanı

Süper Lig’in 26. haftasında evinde Galatasaray’a karşı 2-0 öne geçtiği mücadeleyi 3-2 kaybeden Bursaspor Milli ara nedeniyle izne çıkmıştı. 3 günlük aranın ardından Milli Takımlarda olan oyuncular haricinde çalışmalarına bugün tam kadro devam edecek olan Bursaspor için bu ara bir fırsat olabilir. Galatasaray maçındaki hatalı kararlar ve 2 farklı önce geçilmesine rağmen kaybedilen 3 puan Yeşil-beyazlı futbolcuları psikolojik olarak çok etkiledi. En az futbolcular kadar yaşanan olaylara bizlerde üzüldük. Ancak gün üzülme günü de değil. Bursaspor’un durumu kritikliğini koruyor. Belki klasik olacak ama önümüze bakmamız gerekiyor. Geçmişte kalmanın kimseye bir faydası yok. Şimdi ayağa kalkma zamanı. Bursaspor bu arayı çok iyi değerlendirmeli. Bugüne kadar yapılan hatalar artık tekrarlanmamalı. Verilen arada sakat oyuncularında iyileşmesi ekstra bir motivasyon sağlayacaktır takıma.

Samet Aybaba’nın her fırsatta söylediği ‘zor maçları geride bıraktık’ cümlesine ben de katılıyorum. Ligde hedefi olan birçok takımla karşılaştık. Kalan maçlarımız, tabii ki kolay maçlar değil. Ancak şu ana kadar oynadığımız maçlardan zor olduğunu da kimse iddia edemez. Özellikle ligin 30 ve 31. haftasında çıkacağımız Akhisar ve Erzurumspor maçlarının bizim açımızdan kolay geçeceğine inanıyorum. Çünkü bu iki takım o haftaya kadar çoktan ununu elemiş eleğini asmış olur. Göztepe ile de evimizde karşılaşacağımızı düşünürsek, bence Bursaspor’un ligde kalma adına büyük bir şansı var. Ama hiçbir maç da kağıt üzerinde kazanılmıyor. En kolay gördüğümüz mücadeleyi bile kazanmak için mücadele etmeniz gerek. Ben Bursaspor’un mücadele konusunda bir sorunu olduğunu düşünmüyorum. Kaybettiğimiz puanların çoğu şanssızlık ve beceriksizlikten kaynaklı. Son paslarda ve vuruşlarda biraz daha etkili olabilirsek, kalan 8 haftada beklediğimizden çok daha fazla puan toplarız. Bu yüzden lige verilen arayı iyi değerlendirmek gerek. Eksiklikler tamamlanmalı ve 27. haftada tam anlamıyla hazır bir Bursaspor görmeliyiz karşımızda.

Bir parantezde Samet Aybaba’ya açmak istiyorum. Galatasaray maçında Bursaspor’un en kötü ismi Samet Hocaydı. Onur ile maça başlaması Yusuf’u oyundan alması, Sivasspor maçında yediği hatalı gole rağmen kaleyi hala Okan’a emanet etmesi, büyük hatalardı. Artık sürprizlere ve puan kayıplarına tahammül kalmadı Hocam. Bundan sonra yapılacak en güzel iş, takımı maçlara en iyi şekilde motive etmek. Çünkü tekniğin, taktiğin geride kaldığı bir döneme girdik. Bu takım Sivasspor ve Galatasaray maçında gösterdiği mücadeleyi son 8 haftada devam ettirirse. Çok rahat ligde kalır. O yüzden artık sende daha fazla heyecan arama hocam. 3 yıldır yaşadığımız düşme korkusu bizde fazlasıyla adrenalin oluşturdu.

İlginizi Çekebilir

Yenişehir’de Mehmetçik Vakfı için kermes

Bursa’nın Yenişehir ilçesinde, İlhan Oğuz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, TSK Mehmetçik Vakfı yararına kermes ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir