Kurtulan’dan kurtulmak!

Sadi Kurtulan… 2 dönemdir Mustafakemalpaşa’da belediye başkanlığı yapıyor. AK Parti çok yerinde bir kararla bu dönem kendisine güle güle dedi ve aday yapmadı. Geride kaldığı dönemde hizmetleriyle değil, tartışmalarıyla akıllarda kaldı.

Kurtulan, önce istisnai kadrodan Osmangazi Belediyesi’nde Başkan Mustafa Dündar’a ricada bulunarak Sıtkı Onuk’u özel kalem müdürü gösterip memur yaptırdı. Sonra da kızını Onuk’la evlendirdi.

Ve Mustafakemalpaşa Belediyesi’nin Pazar alanında yapılan düğüne paralelci Nevzat Yalçıntaş, Balıkesir’in görevden alınan belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’u, Bülent Arınç’ı çağırıp şahit yaparak büyük tartışmalara sebep olmuştu.

Tam iki dönem AK Parti’den Mustafakemalpaşa Belediyesi’ni yönetmesine rağmen küçük bir parkı yapamayan ve tutup yine Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’a yanaşıp yap bir kıyak daha diyen Kurtulan, park işini böylece Osmangazi’ye yıktı.

Üç kuruşluk parkı yaptırıp seçime 11 gün kala iş görmüş gibi bir de tören düzenleyen Kurtulan, üst üste kendisine belediye imkanlarıyla kıyak yapan Mustafa Dündar’da kendisi de elini korkak alıştırmayıp yine devletin parkına Dündar’ın ismini vererek jest yapıyor.

Yazık çok yazık… Seçime günler kala bu kadar da olmaz dedirtip sanki AK Parti’yi sabote etmek için elinden geleni yapıyor. Cebinden yaptırıp bir park, koyaydın Mustafa Dündar’ın ismini.

Kimin cebinden kabadayılık yapıyorsun birader. Bu kadar bulunduğu makamı, milletin makamını istismar etmenin alemi ne? Bunun bir hesabı yok mu sanıyorsun? Mahkemi-i kübrada nasıl vereceksin bunun hesabını? Yazık çok yazık… O makamda milletin sevgilisi olmak varken, arsızca bir gidiş oluyor.

Mudanya’da büyük restleşme!

Yerel seçimlerin heyecanının en yüksek yaşandığı merkezlerin başında hiç kuşkusuz Mudanya geliyor. CHP’nin elinde olan ve son 5 yılda hizmetten çok kavgaların gündem olduğu Mudanya’da CHP-AK Parti-DSP ve DP adayları yarışıyor.

Seçimlere kısa süre kala özellikle CHP ile AK Parti arasındaki gerilim de artıyor. AK Parti Adayı Murat Ünal, 5 yıldır Mudanya’nın doğru yönetilmediğini ve kavga dövüşle ilçenin yıllarının çalındığını belirterek yeni dönemde bu kaybedilen sürenin geri alınacağını ifade ederken, Hayri Türkyılmaz ise Sayıştay raporlarında temiz çıktığını dillendirerek propaganda yapıyor. Ancak son günlerde ikili arasında büyük bir gerilim yaşanıyor. Güzelyalı parkındaki Büyükşehirin döşediği taşların kaldırılarak Türkyılmaz ailesinin çiftliğine taşınmasına sert çıkan Murat Ünal, Türkyılmaz’dan halka hesap vermesini istiyor. Türkyılmaz ise rakibinin çamur attığını, Büyükşehir’in görevini yerine getirmediğini ileri sürüyor.

Mudanya Belediyesi’nde dün kanalizasyon borusunun patlaması ve 4 katın sular altında kalması da yeni bir polemik başlattı. AK Parti Adayı Ünal, belediyenin pislik içinde kaldığını ve hizmet veremediğini belirterek, “Bu çağda belediye insanlara hizmet veremiyor. Kendi binasını idare edemeyenler koca ilçeyi nasıl idare edecek” diyerek rakibine sert bir göndermede bulundu, bakalım Türkyılmaz buna karşılık nasıl bir açıklama yapacak.

Nefes nefese süren seçim yarışını kimin kazanacağını tahmin etmek zor ancak DSP Adayı Engin Tokgöz ve DP adayı Erkan Can’ın da çok iddialı olarak çalışmalarını sürdürdüğünü söyleyelim.

 

İlginizi Çekebilir

Yenişehir’de Mehmetçik Vakfı için kermes

Bursa’nın Yenişehir ilçesinde, İlhan Oğuz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, TSK Mehmetçik Vakfı yararına kermes ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir