Mudanya’nın İnci’si…

Mudanya hizmet anlamında gerçekten oldukça talihsiz bir kent… Yıllardır gerek ilçe belediyesinden gerek kamudan gerekse Büyükşehir Belediyesi’nden gereken hizmetleri alabilmiş değil.

İlçenin önemli ve acil çözülmesi gereken sorunları var. Bunların başında trafik geliyor. İstihdam, yapılaşma vs…

Son dönemde Büyükşehir Belediyesi’nin ciddi yatırım ve hizmetleri ilçeye nefes aldırıyor. Her ne kadar ilçe belediyesi yolda ayağı takılsa kabahati Büyükşehir’e atsa da gerçekler hiç de öyle değil.

AK Parti’nin Bursa’daki ilk kadın ilçe başkanı olan İnci Söğütlü ve ekibinin de işe sarılmasıyla Mudanya’da önemli hizmetler yapılıyor.

Yapılanlar çok kamuoyuna yansımıyor. Ancak Mudanya’nın eksikleri birer birer gideriliyor. Geçtiğimiz günlerde AK Parti İlçe Başkanı İnci Söğütlü sosyal medya hesabından yapılanların bir bölümünü paylaştı.

Sögütlü’nün kendi kaleminden çıkan ve Mudanya’ya nefes aldıran çalışmalardan bazıları şöyle. “Mudanya’nın eksikliklerini gidermeye devam ediyoruz…

Büyükşehir’imizin destekleri ile Mudanya’mızın sorunlarını çözebilmek için canla başla çalıyoruz… Mudanya’mızda gerek alt yapı gerek üst yapı çalışmaları ile daha güzel bir Mudanya inşa etme çabası içerisindeyiz.

Mudanyalı vatandaşlarımızın taleplerine daha hızlı yanıt verebilmek için, geçtiğimiz günlerde Mudanya Buski Şubesi bünyesinde BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ EVRAK KAYIT BÜROSU açmıştık. Mudanyalı hemşerilerimizin, Bursa’ya gitmesine gerek kalmadan,  Mudanya Buski İlçe Müdürlüğü binası içerisindeki, Büyükşehir Belediyesi’ne ait Evrak Kayıt Büromuzda halkımızın tüm talepleri gerekli mercilere iletilecektir.

Mudanya’mızda özellikle yazın artan nüfus ile birlikte su hattı, kanalizasyon arızaları ve halkın sorunlarını en aza indirgeme amaçlı, olası sorunlara karşı her türlü tedbiri almak için Bursa Büyükşehir Belediyemiz ve Buski Genel Müdürlüğümüz düğmeye bastı… 36 köy ve 11 merkez mahallede, vatandaşlarımızın talepleri için tüm birimler görevlerine hazırlar.

Ayrıca kışa hazırlık olarak yağmur suyu ve kanalizasyon çalışmalarımız da hız kesmeden devam edecektir. Hasanbey Mahallemizde başlayan yağmur suyu alt yapı çalışmaları ile Mahallemizde yaşanan sorunlar da sona ermiş olacaktır… Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanımız Sayın Alinur AKTAŞ ve Buski Genel Müdürlüğümüze Mudanya’ya vermiş olduğu hizmetlerden ötürü Hemşehrilerimiz ve Ak Parti Mudanya İlçe Başkanlığı adına çok teşekkür ediyoruz.”

Her ne kadar iletişinde yazmasa da köy yollarının yapımı, parke taşı çalışmaları, sahillere yönelik çalışmalar başta olmak üzere birçok alanda Mudanya’ya hizmet getiriyorlar.

AK Parti’nin ilk kadın ilçe başkanı olan İnci Söğütlü halka kurduğu iletişimle de kısa sürede her kesimin gönlüne girmeyi başaran bir isim. AK Partili olsun olmasın Mudanya’da her kesimin ilgi gösterdiği ve sıcak bir iletişim kurduğu Söğütlü’nün ilçeye gelecekte çok daha fazla katkı sağlayacağı da görülüyor. Allah yollarını açık etsin.

Nilüfer Belediyesi’nden gri pasaport açıklaması

Anadolu Spor Gazetecileri Derneği ile Bursa Medya Derneği isimli kuruluşun birlikte imza attıkları gri pasaport skandalı kamuoyunda tartışılmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde eleştirilerle ilgili ağır hakaretlerin de yer aldığı bir makale yazan ASGD Genel Başkan Vekili Yüksel Baysal, yakın dostu Gıyasettin Bingöl’ün sahibi olduğu Sınav Okulları’nın tüm yurtdışı gezilerinde Nilüfer Belediyesi üzerinden gri pasaport aldığını yazmıştı.

İşte o yazı üzerine Nilüfer Belediyesi’ne sorular yönelten bir yazı kaleme almıştık. Nilüfer Belediyesi yazımız üzerine yanıt gönderdi. Yazıyı aşağıda okuyabilirsiniz. Nilüfer Belediyesi, tartışma konusu olan olayla Nilüfer Belediyesi’nin okullarla yaptığı projelerin ilişkilendirilmesinin son derece yanlış olduğunu bildirirken, Gıyasettin Bingöl’ün sahibi olduğu Sınav Okulları ile bir kez proje yaptıklarını da açıkladı. İşte Nilüfer Belediyesi’nin yanıt yazısı:

“Sayın Alpaslan Yıldız,

11 Temmuz Perşembe günkü Şehir Gazetesi’ndeki köşe yazınızda Nilüfer Belediyesi’nin hizmet pasaportu uygulamasına ilişkin açıklama talebinize yanıtımız şöyledir:

Nilüfer Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı bütün okullarla dönem dönem ortak projeler yapmaktadır.  Okullarla düzenlediğimiz Ortak Hizmet Projeleri kapsamında, 2013 yılında belediyemize ait Nilüfer Halk Dansları Topluluğu ve Sınav Okulları Folklar ekibinin, Ohrid-Makedonya Uluslararası Folklor Festivali Birliği’nin düzenlediği Halk Oyunları Festivali’ne birlikte katılmaları nedeniyle hizmet pasaportu verilmesi için Nilüfer Belediye Meclisi’nde karar alınmıştır. Bu kararlar Nilüfer Belediyesi internet sitesinde de yer almaktadır. Nilüfer Belediyesi bu konuda her zaman şeffaftır.

Ayrıca alınan bütün hizmet pasaportu süreçleri Bursa Valiliği oluru ile yürütülmektedir. Tartışma konusu olan olayla Nilüfer Belediyesi’nin okullarla yaptığı ortak projelerin ilişkilendirilmesi son derece yanlıştır. Nilüfer Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü”

Öyle zannediyorum ki bu birçok şeyi açıklamaya da yetiyor.

 

İlginizi Çekebilir

Bursa’dan ağaçtan düşen adam hayatını kaybetti

Bursa’da zeytin ağacından düşüp yaralanan Mustafa Demir, tedavi gördüğü hastanede 15 gün sonra yaşamını yitirdi. ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir