Ormanları kim yakıyor?

Türkiye günlerdir bu sorunun cevabını aradı durdu ta ki düne kadar. Bir vatandaşın çektiği görüntülerde ormanlık alanda bir kişi gözüküyor ve bir anda ağaçlar arasından dumanlar beliriyor. Ve güzelim Aydos Ormanları alevlere teslim oluyor.

Bugün bu kişinin terörle bağlantılı olduğu tespit edilmiş. Bu tespiti ise Bakan Pakdemirli paylaştı. Pakdemirli, “Duyarlı bir vatandaşımızın cep telefonu kamerasıyla çekip kolluk kuvvetlerine iletmiş olduğu bir ihbarla başlayan, tespitle devam eden ve yakalanmayla da sonuçlanan bir durumla karşı karşıyayız. Bu yaz yangınlar çıktığından beri birçok yangınla ilgili ciddi şüphelerimiz olduğunu söylemiştim. Çünkü aynı anda aynı yerde veya aynı anda çok farklı lokasyonlarda farklı farklı yangınların çıkması nedeniyle bu işin kasıtlı ve terörle ilgili olabileceğine dair benim de bazı tespitlerim olmuştu. Takip eden günlerde de seyreden yangınların çoğunun PKK tarafından üstlenilmesi vardı. Bununla ilgili araştırmalar, kolluk kuvvetlerimiz tarafından devam ediyor. Ancak yakalanan vatandaşla ilgili görünen o ki bir terör bağlantısı mevcut. Burada orman yangınlarıyla terörün ilintisini de tamamen ortaya çıkarmış oluyoruz” ifadelerini kullandı.

Pekdemirli ayrıca muhalefetten bu olayları yapan terör örgütü PKK’nın kınanmasını istiyor.

Muhalefette son yıllarda, “Yok artık o kadar da değil,” hazır cevabı oturdu. Bu hazır cevap hükümetin her açıklamasında direk olarak söyleniyor. İşte “Ormanları PKK yakıyor” açıklamasında da olan buydu. Muhalif kanat hemen “Yok artık o kadar da değil” cevabını yapıştırmıştı ki dün yayınlanan görüntüleri izleyince durumun öyle olmadığını anladılar. Devlet yalan söylemez ilkesi her zaman geçerlidir. Bu anayasal bir kuraldır. Devlet her zaman doğruları söyler. He her doğruyu her yerde söylemez ama konu milli birlik ve beraberliği ilgilendirdiği zaman gerekeni yapar ve söyler. Bakalım CHP, Diyarbakır annelerinde yaptığı hatayı bu sefer de yapacak mı? Hata ettiğini kabul edip çözmek için uğraşacak mı?

DİYARBAKIR ANNELERİ

HDP’nin terör örgütüyle bağlantısı her zaman ortada ve gözler önünde olmuştur. Bu bağı devlet birçok kez tutmuş ve koparmıştır. HDP’li belediyelere terör örgütü PKK’ya yapılan yardımlar sorulduğunda 3 maymun oynanmış, bu kişiler görevden alınınca ise kıyamet koparılmıştır. Tam böyle bir zamanda Diyarbakır’ın yiğit anaları çıkarak HDP’nin gerçek yüzünü tüm dünyanın suratına çarpmıştır. HDP’yi kahraman ilan eden grup bu çıkışın ardından ölü taklidi yapmayı tercih etmişlerdir. Tabi bu grup belli bir zaman sonra tekrardan çıkarak kaldığı yerden propagandalarına devam edecektir. Bu topraklar tarihin gördüğü en büyük kahramanlara ve hainlerine ev sahibi yapmıştır. Her hainin ardından bir kahraman, her kahramanın ardından ise bir hain mutlaka çıkarmıştır. Bu davaya o yüzden küfür ve iman davası denmiştir. Hiç bitmeyecek bir mücadele ve hiç bitmeyecek bir kavgaya şahit olan bu topraklara biz o yüzden Ana-dolu demişiz. Erkekler bittiğinde gençler, gençler bittiğinde çocuklar, çocuklar bittiğindeyse yiğit analar çıkar meydana…

İlginizi Çekebilir

Korkut Ata’nın mirasına Bursa sahip çıktı

Türkiyat sahasının kurucu ismi Ord. Prof. Dr. Mehmed Fuad Köprülü’nün “Bütün Türk edebiyatını terazinin bir ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir