Aynı tas aynı hamam

Bursaspor yine bir eşik atlama maçında kendi sahasında 2 puan kaybetti. Daha önce eline gelen birçok fırsatı altın tepsiyle rakiplerine sunun Yeşil-Beyazlılar, İstanbulspor maçında da taraftarlarına dejavu yaşattı.

Her ne kadar felaket senaryosu kurmak istemesek de Bursaspor’da işler iyiye gitmiyor. Kazanmayı unutan bir takım var karşımızda. 4 haftadır ne içerde ne dışarda maç kazanamıyor Yeşil-Beyazlılar. Ortada iyi olan bir futbolda yok. Çünkü futbolda bazen iyi oynarsınız ama şansınız yaver gitmez kazanamazsınız. Üzgünüm ki Bursaspor adına böyle bir durum söz konusu değil. Ama en kötüsü de oyuncuların isteksiz tavrı.

İstanbul maçında Yeşil-Beyazlı futbolcular kazanmayı istemedi. Ali Akman ve Burak Kapacak oyuna girene kadar Bursaspor’da yaprak bile kıpırdamadı. Oyundaki her oyuncu da maç bitse de gitsek havası vardı. Bunun nedeni nedir bilinmez ama biran önce bu soruna teknik heyet ve yönetim çözüm bulmalı. Yoksa Bursaspor adına play-off bile hayal olur.

Bunun yanında İbrahim Üzülmez takımın başına geldiğinde doğru bir karar olduğunu savunmuştum. Bu kararın halen arkasındayım ama İbrahim Hoca bazen beni çok şaşırtıyor. İlk geldiğinde radikal bir karar alıp, lasmin Latovlevici ve İgor Da Silva’yı kadro dışı bırakmıştı ama şimdi bakıyorum da oyuncu değişikliğine bile gitmekten çekiyor.

Haftalardır kötü olan Kubilay Kanatsızkuş’un sahada olması, topu yanına ve arkasına vermekten başka hiçbir şey yapmayan Aykut Akgün’in onca dakika sahada kalması maçı tribünden izleyen bizleri bile çıldırtırken, İbrahim Hoca’nın bu kadar sabırlı olmasına aklım ermiyor. Belki kadrodaki eksiklikleri bahane edecek Hoca ama İstanbul maçında gördük ki bu formayı daha çok isteyen isimler var.

Neden Kubilay yerine bir maçta Ali Akman tercih edilmiyor anlamış değilim. Çünkü daha kötü olmasına imkan yok en azından mücadele eder. Ya da niye Jani Atanasov, Aykut’un yerine 11’de başlamaz? Hem de Bursaspor topu ileri taşımakta bu kadar zorlanırken.  Bizim bilmediğimiz ya da görmediğimiz şeyler varsa İbrahim Hoca açıklasın da bizler de rahatlayalım. Yoksa böyle giderse Bursaspor bizleri hasta edecek.

YORUM EKLE

banner19

banner8