Başaramayacaklar!!!

Yakın tarihe baktığımızda Gezi olaylarından bugüne kadar geriye götürülmeye çalışılan bir Türkiye görüyoruz. Bir takım çıkarlarını devlet, millet, ülke çıkarlarının önüne koyan çevreler bizi yıkmanın en kolay yolunun ekonomi olduğunu düşündüler.

 

Makro açıdan düşündüğümüz de bir ülkenin ekonomisi kontrol altına alıp dileğin gibi hareket etmek belki de en kolay yol. Kaldı ki tabiri caizse Amerika’yı tekrar keşfetmeye de gerek yok.

 

Bugün dünya üzerinde ekonomisi başka güçler tarafından elinde tutulan birçok ülke yine o güçler tarafından yönetiliyor. Yine çok uzağa gitmeden dönüp IMF-Türkiye ilişkileri bağlamında kabataslak bir analiz yapmak dahi haklılığımı ortaya çıkarıyor.

 

Konuyu çok fazla dağıtmadan başa dönecek olursak taa ki gezi olayları ve sonrasında ki süreçte Türkiye 'Özel Yetkili Mahkemelerin kapatılması, MİT Krizi, Dershanelerin kapatılması, 17-25 Aralık ve hain şerefsizce planlanmış 15 Temmuz...

 

Bahsi geçen tüm bu olaylar doğrudan ve dolaylı ekonomimiz üzerinden ustaca planlanmış olduğu düşünülen ve sadece ekonomik açıdan değil askeri, milli güvenlik açısından dahi ülkemizi zor durumda bırakmak amaçlı tezgâhlanmış olaylardı.

 

Türkiye Cumhuriyeti ve öncesinde var olan Osmanlı devleti, tarihinin her safhasında hainlikler görmüş bir millettir. Gerek şahsi çıkarlar gerekse başka bir takım çıkarlar ülkemiz içerisinde ve dışarısındaki güçlerin adeta kuduz köpek misali ağızlarını sulandırmıştı.

 

Ancak, bu millet tarihinin her safhasında yaşadığı bu hainliklerden dersler çıkarmış, tecrübeler edinmiştir. Tabi bu tecrübe ve dersler hainler içinde geçerliydi. Yani Türkleri bir parça toprak üzerinde hapsetmek isteyen güçler de kendilerini geliştirdi.

 

Tarihimizde 'dönüm noktası' diye adlandırdığımız, gördüğümüz her olayın aslında birikmiş 'tecrübelerin savaşı' olduğunu anlamak zor değil. Bugün de yaşananlar gösteriyor ki, bu birikmiş kinini geçmiş tecrübeler ile birleştiren emperyalist ve hain güçler topyekün bizim karşımıza dikildiler.

 

Hepsi bir ağızdan hepsi birlikte hiç bir sorguya hiç bir doğruya hiç bir mütalaaya yer bırakmadan karşımızda bir TERÖR ÖRGÜTÜ Devletini savunacak kadar....

 

İşte böyle hale düştüler. İşte bu denli acizler bu denli bitmişlik tükenmişlik içerisinde son çırpınışlarını yaşıyorlar.

 

Ama biliyorum ve biliyoruz ki istedikleri mücadeleyi versinler, istedikleri savaşı gizli/açık bize karşı versinler BAŞARAMAYACAKLAR, ÜLKEMİZİ BÖLEMEYECEKLER, VATANIMIZI PARÇALAYAMAYACAKLAR, BU MİLLETE DİZ ÇÖKTÜREMEYECEKLER!

 

Onlar hainlik yaptıkça onlar tehdit ettikçe karşılarında birleşen, daha sıkı ülkesine sarılan bir kitle var oluyor. 'Kuru ekmek yerim vatansız yaşamam'. 'Aç kalırım vatansız yaşamam' diyen millet var!

 

Ancak yıllardır her saldırılarında bizler karşısında kendilerini hainlik için geliştiren emperyalist güçler; yaptıkları her hamle karşısında, yaptıkları topyekün saldırı karşısında dahi milletin bölünmez ve sarsılmaz yekvücut halini gördükçe DELİRİYORLAR!

 

Türkiye Cumhuriyeti vatanı ve milleti ile bölünmez bütünlüğü içerisinde var oldu. Bizi bir parça toprağa mahkum ettiğini zanneden bizi parçalayacağını zanneden, kıçımızın dibinde kuracakları bir TERÖR ÖRGÜTÜ DEVLETİ ile terbiye edeceğini zanneden emperyalizm gün geçtikçe kahrından ölüyor!!!

 

Yaşadıkları nefret hırsı, yaşadıkları hayal kırıklıkları onları kahrediyor. Kahrettikçe daha da hata yapıyorlar. Değiştirdikleri Ortadoğu liderleri ile Türkiye ye baskı kurup güç kazanacağını zanneden aynı emperyalist grup o topraklarda ve dünyada yaşayan mazlumların dualarını unutuyorlar!!!

 

İçiniz ferah olsun, milletimiz var olsun. Her karış toprağı kanımızla ıslanana kadar son Türk son canlı bu topraklar üzerinden yok olana kadar yani kıyamet gününe kadar hiç bir güç hiç bir yaptırım hiç bir kişi bizi buradan gönderemeyecek, bu yoldan döndüremeyecek!

 

 

Bu süreçte unutmamamız gereken en önemli konu 'BİZİM GİDEBİLECEĞİMİZ BAŞKA TÜRKİYE YOK, BAŞKA TOPRAKLAR YOK'

O yüzden de tüm terör örgütlerinin tümden Allah belasını versin. Özellikle FETÖ, PKK, DAEŞ ve uzantılarının...

 

Vatanımızın, milletimizin her bir karışı için can alan can veren tüm yiğitlere selam olsun.

 

Vatan sana canım Feda! ??

Âmin…
YORUM EKLE

banner19

banner8