Başkan Aktaş ve Bursaspor…

Geçen yıl Süper Lig’den düşen ve bu sezon yoluna TFF 1. Lig’de devam eden Bursaspor’un maddi anlamda zor durumdan geçtiğini malum sağır Sultan bile biliyor. Yeni yönetimle birlikte bütçe de kısıtlamaya gidilse de Bursaspor’un borcu tasarruf ile aşılacak gibi değil.

Birçok dosya FİFA’da hali hazırda bekliyor. Belki ilerleyen günlerde yepyeni cezalarla karşılaşacağız. Peki yarın için önlem alıyor muyuz? Başkan Mesut Mestan yönetim olarak çalıştıklarını ve kaynak aradıklarını her fırsatta söylüyor.

Söylüyor söylüyor da maalesef Mestan’ın çağrısına kulak asan yok. Daha öncede bu satırlardan Bursaspor’a sahip çıkması gerektiğini bu kulübün Bursa’nın marka değeri olduğunu söylemişti.

Ama maalesef Bursa’nın sözde ileri gelenleri halen bir çaba içine girmedi. Kısa bir süre önce Mesut Mestan’ın bir açıklaması vardı. Bursa şehri istese 6 milyon euroyu bir günde toplar diye. Ben buna inanmıyorum. Bursaspor’a maalesef sahip çıkacak kimse kalmamış. Tabii bunda eski yönetimlerin de suçu var. İnsanlar sürekli Bursaspor’un para istemesinden maddi durumda olmasından bıktı.

Kimse başkasının yaptığı hataların bedelini ödemek istemiyor. Ama ülkemizdeki büyün kulüplerin durumu da aşağı yukarı aynı. Ben sanayi alanında Türkiye’nin en büyük ikinci şehri olan Bursa’nın kendi takımına sahip çıkmamasına anlam veremiyor.Bursa’nın büyüklüğünün yarısında bile olmayan iller kendi takımlarına sahip çıkarken Bursaspor’un üvey evlat muamelesi görmesi zoruma gidiyor açıkçası.

Tabii herkese haksızlık yapmamak gerek. Özellikle Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın Bursaspor için ne kadar uğraştığını biliyoruz. Buna Mesut Mestan da verdiği röportajda açıkça değinmiş.

SMS Kampanyası’nın hala devam ettiğini ifade eden Başkan Mesut Mestan, “Kampanya maalesef 25 bin bağışta kaldı. Bu kampanya 1 yıl boyunca sürecek. Taraftarlarımızın kampanyaya daha fazla destek olmasını bekliyoruz. Sonuçta kampanyada belli bir miktar toplandı ancak, o parayı almak için belli bir süreç var” diye konuştu. Bu süreçte kulübe destek anlamında beklentilerin karşılıksız kaldığını belirten Mestan, “Maalesef Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş dışında kimseden destek alamadık. Kendisine kulübe katkıları nedeniyle teşekkür ediyorum. Kulübe gelir getirici projeler için çalışıyoruz. Ancak, Başkan Aktaş dışında şu ana kadar destek göremediğimizi üzülerek söylüyorum” dedi.

Başkan Aktaş destek veriyor vermesine ama sadece bir kişinin çabasıyla bu iş olmaz. Bursa’daki zengin iş adamlarının devreye girmesi gerekiyor. Yeni bir kampanya başlamalı ve bu kampanyanın reklamı da iyi yapılmalı. Burada Bursaspor yönetimine büyük görev düşüyor. Bursa şehrini yeniden kenetleyecek, herkesi yeniden heyecanlandıracak bir proje şart…
YORUM EKLE

banner19

banner8