Bir Hainin Portresi- Aykan Erdemir

Bu hafta SBK’nin sahibi, müthiş hırsız Sezgin Baran Korkmaz (Özbulcum)’ ın hikayesini hazırlamıştım, son anda karar değiştirerek başka bir hainin hikayesini yazmaya karar verdim.

Geçen hafta ABD’de yazdığı son makaleden ve Bursalı olmasından dolayı bu haine öncelik tanımak istedim.

Hainimizin adı Aykan Erdemir
Bursa’da dünyaya geliyor, ilk özel okullardan biri olan İnal Ertekin ilkokulu, ardından Robert kolejde okuyor sonrasında Bilkent Üniversitesi, Harvard’da Ortadoğu Çalışmaları konulu yüksek lisans v.s.

Hani şu Geziye finansal destek sağladığı iddia edilen, CHP+İP+HDP+SP’ye federatif anayasa metni yazdıran Soros’un TÜSES vakfında yönetim kurulu üyeliği yapıyor

Siyasetle çok ilgili olmadığı halde KESK’e bağlı Eğitim-Sen üyesi oluyor (Hani PKK’nın onlarca öğretmeni öldürmesine rağmen bir kez bile PKK’yı kınayamayan sendika) 

Kaset kumpasıyla Yeni CHP kurulduğunda Aykan Erdemir’de Sencer Ayata kontenjanından ve “görevli” olarak çok yüksek bir oyla PM’ye seçiliyor. 2011 yılında yapılan seçimlerde Bursa’dan CHP milletvekili seçiliyor 2015 yılına kadar “görev yapıyor”.

FETÖ’nün kaset kumpasının hemen ardından, CHP PM üyeliğine hem de hiç tanınmamış birisi için çok yüksek bir oyla seçilmesi, yeni dönemde istikameti Kemalizm’den Gülenizm ve Kandilizm’e kıracak yeni CHP’ye paraşütle getirilmesi sanki FETÖ adına yürüttüğü ilk “hizmetlerden” birisi olarak karşımıza çıkıyor.

Gezi olayları sırasında ilginç sosyal medya paylaşımları yapıyor mesela 
12 Haziran 2013 tarihindeki İngilizce paylaşımda   "Başbakan Erdoğan İçişleri Bakanına verdiği emir ile göstericilerin katledilmesini ve protestoların 24 saatte sona erdirilmesini istedi"   diye yazarak uluslararası çevreleri göreve davet etmek istiyor.

Bursa basınında Aykan Erdemir övgülerinden geçilmiyordu o dönemler, Olay gazetesinde Ahmet Emin Yılmaz okuyabildiğim en az 15 yazı kaleme alıyor yazısının başlığını süsleyen şöyle bir ifade kullanıyordu “Bursa çok özel bir milletvekili kazandı” ne kadar özel olduğu yakın zamanda anlaşılacaktı.
Bursa’nın ikinci büyük medyası da Aykan Bey’in annesi hatırına röportaj yapıyor, bu hainden bahseden başlığı “Örnek bir hayat hikayesi” şeklinde veriyordu. Ne kadar örnek olduğunu birazdan hep beraber anlayacağız. O yazının bir paragrafında Aykan Erdemir’in eşi şu cümleyi kuruyordu 
“Benim sadakat ibrem çok hassastır. O açıdan da Aykan’ın işi çok zor. Yani sadece bana bir eş olarak sadık olması bana hiçbir zaman yeterli değil. Arkadaşlarına, iş arkadaşlarına, birlikte yola çıktığı insanlara her zaman sadık olmasını beklerim onun için hayatta dikkat etmesi gereken çok geniş bir sadakat alanı var. Sadece benimle kısıtlı değil. O konuda da son derece iyi olduğunu düşünüyorum” eşinin bildiği şeyler varmış demek ki Aykan Bey uluslararası sahiplerine sonsuz bir sadakatla “hizmet” etmiş ve hala ediyor.

Yine Bursa basınından, FETÖ’nün FETÖ olarak anıldığı 2014 yılında, FETÖ parasıyla FETÖ toplantısına katılmak için taa Fas’a gidip sol eliyle maklube yiyen CHP’li bir köşe yazarımız Aykan Erdemir’i yere göğe sığdıramayan yazılar kaleme alıyor, Aykan Bey 2014 yılında “paralel çete” cümlesiyle espri yaptığında bu yazarımız bu espriyi köşesine taşıyordu. Bu cilalama parlatma işi sadece maklube yemenin, Fas gezdirmenin hatırına değildi sanırım.

Yerel basınımız Aykan Beyi o kadar sevmişti ki bursa.com wikibursa sitesinde bu hainin özgeçmişi değerli Bursalılarla birlikte bugün dahi yer alıyordu.
FETÖ’nün okullarının kapatılmasına karşı çıktığı için FETÖ elebaşının web sitesinde manşetten değer verilen Aykan Erdemir FETÖ ile mücadelede iktidarın karşısında durmak konusunda özel görevli gibi hareket ediyordu.
17/25 Aralık darbe girişiminden 13 gün önce Kemal Kılıçtaroğlu ABD ziyareti yapıyor ziyarette gidilecek yerleri açılacak kapıları Aykan Erdemir hallediyordu.
FETÖ nün ABD yöneticileri olan Kemal Öksüz, Faruk Taban, Emre Çelik le Kemal Beyi tanıştırma işini Aykan BEY üstleniyor, bu hainlerin elinden Kemal Bey’e plaket veriliyor, yakında başlayacak operasyon hakkında bilgi verilerek kamuoyu oluşturma, meclis toplantısında dahi bu operasyonu anlatma görevi veriliyordu.

FETÖ’cü hainlerin hazırladığı düzmece belge ve montaj kayıtları ABD makamlarına ulaştırma ihalesi de Bursalı hainimiz Aykan Erdemir’e veriliyor, sözde belgeleri kaçırdıktan sonra çektiği video ile iktidara parmak sallayarak “ABD saatiyle uyuyup uyanacaksınız” diye sırıtarak patronlarına yaranmaya çalışıyordu.

2015 yılında anavatanı ABD’ye yerleşen Aykan Erdemir, Türkiye düşmanlığıyla adları anılan birçok Amerikan vakfında uzman olarak çalışmaya başlıyor.

Halkbank davası olarak anılan düzmece belgelere ABD’de yürüyen davada tanık olarak elbette Aykan Erdemir hazır bulunuyordu.
Terör örgütleri FETÖ ve PKK adına suç işlediği ve casusluk yaptığı iddiasıyla 35 yıla kadar hapis cezası istenilen ABD'li papaz Andrew Craig Brunson davasında Aykan Bey yine sahne alıyor ABD basınında Eric Edelman’la birlikte yazdıkları raporda “'Cezaevlerindeki Batılı uluslardan insanlar serbest bırakılmalı ve ileride yeniden böylesine krizler yaşanmamalı. ABD ve AB Erdoğan'ın rehine diplomasisine karşı çıkıp meydan okuyacak bir strateji uygulamalı' gibi alçakça cümleler kuruyordu.

Sonrasında Selahattin Demirtaş’ın tutuklanmasını “6 milyon kişinin haklarından mahrum edilmesi” şeklinde ifade eden bir yazı kaleme aldı. Yazısında HDP’nin kapatılmasını “siyasi gündemi değiştirme kaygısı “olarak ifade etti.

Osman Kavala’nın hükümlü oluşunu “muhalif” oluşuna, Kavala’yı ise “hayırsever iş adamı” şeklinde tanıtımına şahit olduk yazılarında

Bu hain, sosyal medya paylaşımlarından birinde aynen şunu yazdı 
“Korona Virüsü Türkiye üretip Çin’e bulaştırdı.” Bu kadarda olur mu diyenlere bu hainin twitter sayfasını izlemesini tavsiye ederim, en iyi FETÖcü nefes almayan fetöcüdür felsefesi bir kez daha haklı çıkıyor değil mi? 

Geçtiğimiz günlerde ABD’de yeni bir dernek kuruldu ismi Türk Demokrasi Projesi, derneğin kurucuları arasında FETÖ’den hakkında yakalama kararı bulunan Aykan Erdemir’de var. 
Derneğin kuruluş bildirgesinde; ABD ulusal güvenlik eski danışmanı John Bolton, "Türkiye'de alarma geçmenin vakti geldi" ifadelerini kullandı. 
Derneğin kurucularından ABD'de eski Florida Valisi Jeb Bush da; ülkemizi hedef aldı ve "Türkiye'de hürriyet kaybolmaktadır. Türkiye'nin otoriter lideri özgürlük yanlısı sesleri susturmaya kararlı" iddiasında bulundu.

Bu derneğin kuruluş amacı Türkiye’ye tekrar demokrasi getirmekmiş öyle yazıyor derneğin web sitesinde.

ABD’lilerin demokrasi anlayışı “tamam bu ülkede siz yaşıyorsunuz ama biz yönetiriz, bizim sözümüzden çıkarsanız terörle, darbeyle, suikastle, idamla sizi cezalandırırız” olduğu için “demokrasiyi” tekrar getirmek istemelerini anlamak mümkün de ne burası eski Türkiye ne de siz eski gücünüzdesiniz.
Hem 15 Temmuz’da yarım kalan hesabı kapatmak isteyen 84 milyon insan sizin geri gelmenizi sabırsızlıkla bekliyor hatırlatırım.


13 Haziran’da ölümünü andığımız Cemil Meriç’le bitirelim yazımızı
Vatan haininden aydın olmaz.

Selam ve Saygıyla

YORUM EKLE
YORUMLAR
Pazaryolu
Pazaryolu - 5 ay Önce

Bu memlekette yiğit de bitmez hain de

banner19

banner24