Bu işin tadı kaçtı!

Ne zaman tam bu iş oldu desek Bursaspor o hafta bizi ters köşeye yatırıyor. Geçen hafta Balıkesirspor’u yenerek büyük bir avantajı cebine koyan ve kendi evinde Lig’de kalma mücadelesi veren Boluspor’u ağırlayan Yeşil-Beyazlılar öne geçtiği maçta yine 1 puana razı oldu.

Üst sıralardaki rakiplerinin birbirleriyle oynadığı haftada galibiyete uzanamayan Bursaspor, yine elindeki fırsatı geri tepti. Rakiplerin Bursaspor’a çalıştığı kadar Yeşil-Beyazlılar kendine çalışsa şu an açık ara liderdi. Ama yok! Rahatlık Bursaspor’a amiyane tabirle batıyor. Üst sıralardaki rakiplere karşı Aslan kesilen Yeşil-Beyazlılar alt sıralardaki takımlara karşı kediye dönüyor. Bunun nedenini anlamak çok güç. Ama yolunda gitmeyen bir şeylerin olduğu da kesin.

Maçtan önce kadro açıklandığında bir terslik olacağını çoğu Bursasporlu anladı. Çünkü geçen hafta iyi oynayan ve deplasmanda galip gelen kadroyu bozmuştu İbrahim Üzülmez! Balıkesir maçının yıldızı Ali Akman’ı kenarı çekmişti. Hem de yerine 5 haftadır oynamayan Özer Hurmacı’yı koymuştu. Hocanın forma adaletine yakışmadığını düşünüyorum.

Bunun ötesinde Burak Kapacak da sahada yoktu. Eldeki kadroda Bursaspor’u hücuma taşıyacak kim var diye sorsak herkes tereddütsüz Burak Kapacak der. Evet… sakatlıktan yeni çıktı ama İstanbulspor maçında oyuna girdi ve asistini de yaptı. Bolu maçında da ikinci ayrı oyuna dahil oldu. Demek ki ilk 11’de oynamaması için bir neden yok.

Hadi bunu da bir kenara koyalım! Selçuk Şahin’in 80 dakika oyunda kalması nasıl bir futbol görüşüdür. İbrahim Hocanın tecrübesine hiç yakıştıramadım. Belki Selçuk Bursaspor adına golü atan isimdi ama Boluspor’un attığı golde de topu kaybeden oyuncuydu. Bunun dışında yaptığı kritik pas hataları da var. Ve… oyunu ileriye taşımakta da güçlük çekiyor. Aldığı topları verebilirse! Ya yanına veriyor ya da sağa, sola. Oysa Bursa’ya 1 puan için gelmiş Boluspor’un kilidini açmak için daha derinlemesine oynayan oyunculara ihtiyacınız varken Selçuk’un maçın son bölümüne kadar sahada kalması gerçekten ilginç.

Bunun yanında maçın seyircisiz oynanması da Bursaspor’u etkiledi. Oyuncularda iştah göremedik. Futbolcuları ateşleyecek bir güç yoktu. Bir de hakem daha rahat kararlar verdi. Seyirci baskısı olsa belki bu kadar rahat olamazdı. Zaten futbolu güzelleştiren en güzel etmenlerden biri taraftardır. Onlarsız maçların keyfi olmuyor.

Maçın ardından İbrahim Üzülmez yaptığı toplantıda ‘bize güvenen oyuncularla yolda devam edeceğiz’ demiş. Bu konuşmanın altından birçok mana çıkar ama şimdilik maddi konulara girmeyelim. Ama ne olursa olsun bu takıma keskin dokunuşlar şart. İsteksizlik sorunu biran önce aşılmalı. Yoksa rakipler her hafta size çalışmaz ve biranda kendinizi potanın dışında bulursunuz.   

YORUM EKLE

banner19

banner8