Doğada yaşamanın doğru adresi: Sizmari

-Fetih BAĞCI

Kent yaşamının yorduğu modern insan, gerek uzun soluklu tatil yapmak gerekse birkaç gün yoğun hayatına mola vermek adına yüzünü doğaya dönmeyi tercih ediyor. İznik’te kapılarını açan Sizmari Doğa Evleri, dört mevsim temiz havası ve bozulmamış doğasıyla her yaştan insana aradığı huzuru bulmayı vaad ediyor.

 

İznik muhteşem doğası, eşsiz güzellikleri ile her geçen gün doğa turizminde yatırımların adresi oluyor. Bozulmamış doğası ile eşsiz güzellikleri konuklarına sunan İznik’te doğa turizmine yeni bir adres kazandırıldı. Bu yatırımlardan biri olan Sizmari Doğa Evleri’nin açılışı geniş bir protokol katılımıyla İznik’e bağlı Candarlı Mahallesi’nde gerçekleşti. Kapılarını konuklarına açan Sizmari Doğa Evleri, doğanın dokusu bozulmadan hazırlanan 15 ahşap ev, köy lezzetlerini konuklarıyla buluşturan restoran ve atv araçlarla gezilebilecek arazileri ile doğa turizminden aranan huzur ve maceradan yana konuklarını mutlu ediyor.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıya başlayan Candarlı Mahallesi’nde ki açılışa AK Parti Bursa Milletvekilleri Bennur Karaburun, Emine Yavuz Gözgeç, İsmail Aydın, İznik Kaymakamı Bülent Bayraktar, Belediye Başkanı Osman Sargın, Ak Parti İznik İlçe Başkanı Halil İbrahim Gökbulut, Bursa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İsmail Yılmaz, DSİ 1.Bölge Müdürü Hayati Çelenk, TKDK Bursa İl Koordinatörü Ömer Berksun, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

TURAN: “DOĞAYI KONUKLARIMIZA BOZULMADAN SUNUYORUZ”

Açılış töreninde ilk olarak konuşan tesis sahibi Ahmet Turan, projenin hayata geçirilmesi sürecinde verilen emekler ve amaçlarından söz etti. Tesise gelen tüm konuklara gerek huzur gerek lezzet olarak doğanın bozulmamış halini sunduklarını anlatan Turan, “Tüm misafirlerimize bugün de bizleri yalnız bırakmadıkları için teşekkür ediyorum. Tesisimizin proje aşamasından, açılış aşamasına gelene kadar emeği geçen, destek veren tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum” dedi.

SARGIN: “SİZMARİ İZNİK’E DEĞER KATACAK”

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın da yaptığı konuşmada “İznik’te her geçen gün kırsal turizm ivme kazanmaya başladı. Gerek BEBKA destekleriyle gerekse TKDK destekleriyle yatırımcılar destekleniyor. İşte 2 yıl evler belediye olarak bizlerde bir tesis ilçemize kazandırmıştık. Bugün de Allah’a şükürler olun Candarlı Mahallemiz de böylesine güzel bir tesis kazandı. Dünya üzerinde ekonomik krizler kol gezerken, Türkiye’de tesisler bir bir yükselerek açılıyor. Tesis Candarlı’ya ekonomik açıdan iyi bir gelir sağlayacak. Ben tekrar sevgili kardeşimi kutluyorum. Allah hayırlı ve bol kazançlar versin” dedi.

DOĞA TURİZMİNDE TKDK’DAN TAM DESTEK

TKDK Bursa İl Koordinatörü Ömer Berksun, TKDK destekleriyle böyle bir yatırımın gerçekleşmesinden dolayı duydukları mutluluğu belirtti ve IPARD II döneminde bu tarz yatırımların artarak devam etmesini temenni ettiklerini söyledi .Berksun, Sizmari Doğa Evleri projesine TKDK destekleri verilmesine ilişkin şu bilgileri dile getirdi: “Sizmari Doğa Evleri IPARD II 1. Çağrı döneminde projesini sunmuş olup 1 milyon 150 bin liralık yatırımın yüzde 65’ini hibe desteği olarak almıştır. Tesis içerisinde 15 adet ahşap ev ve bir restoranın yanı sıra doğal yürüyüş parkurları ve Atv araçları ile doğa turları bulunmaktadır.” dedi.

TESİSE TAM NOT

AK Parti Bursa Milletvekilleri Bennur Karaburun, Emine Yavuz Gözgeç, İsmail Aydın, İznik Kaymakamı Bülent Bayraktar, Bursa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İsmail Yılmaz ve^TKDK Bursa İl Koordinatörü Ömer Berksun da konuşmalarında iyi dilek ve temennilerini İşletme sahipleri Ahmet ve Murat Turan’a ilettiler.Açılış kurdelasını kesen protokol üyeleri tesisi gezerek bilgi aldılar.Etkinlikte İznik Batum Kafkas Derneği folklör ekibi de muhteşem bir gösteri sergiledi.

İlginizi Çekebilir

ABD’den PKK/YPG terör örgütüne 200 TIR malzeme

ABD, Irak’tan Suriye’deki YPG/PKK’nın işgal ettiği Deyrizor iline yaklaşık 200 tırla yapı malzemesi ve iş ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir