Karacabey'de ilk yardım seferberliği

Karacabey Farabî Sağlık Meslek Lisesi, halk arasındaki acil durumlarda etkili mücadeleyi sağlamak maksadıyla hazırladıkları ilk yardım projes

Karacabey'de ilk yardım seferberliği

Karacabey Farabî Sağlık Meslek Lisesi, halk arasındaki acil durumlarda etkili mücadeleyi sağlamak maksadıyla hazırladıkları ilk yardım projesi için Belediye Başkanı Ali Özkan ile bir araya geldi. 

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, Farabî Sağlık Meslek Lisesi Müdürü Rafet Tokgöz, Sağlık Hizmetleri Alan Şefi Melike Esen ile Okul Aile Birliği Başkanı Ekrem Tünteral’i makamında ağırladı.

Gerçekleşen görüşmede okul müdürü Rafet Tokgöz, hazırladıkları projeler hakkında Başkan Özkan’a bilgi verirken, ilk yardımın önemine de işaret etti. Vatandaşların bu konuda bilgilendirilmesinin önemli olduğunu vurguladığı konuşmasında Tokgöz, kitlelere ulaşmak için belediye başkanından da destek istedi.

Başkan Ali Özkan da bu projenin oldukça faydalı bir işleyişe sahip olduğuna işaret ederek, projelerine gereken her türlü desteği vereceğini ifade etti. Özkan konuşmasında, “Bizler çevre, sağlık ve eğitim konularına oldukça titiz yaklaşıyoruz. Bu proje hayatî önem taşıyor. Bunun için değerli okul yönetimi ile güzel bir toplantı gerçekleştirdik. İlk olarak, bir ilk yardım semineri vermeyi düşünüyoruz. Ardından ise tanıtım konusunda afiş ve billboardlarla bu projeyi destekleyerek, daha çok vatandaşımızın bu konudaki hassasiyetini artırmayı hedefliyoruz’’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2019, 23:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner8