Mobese Bursa’da para bastı

Mobese kameraları, Bursa’da bir yıl içinde toplam 45 milyon 997 bin liralık ceza kesti.

Bursa’da bir yıl içinde MOBESE kameraları, hız ve ışık ihlali yapan sürücülere, toplam 45 milyon 997 bin lira trafik para cezası kesti.
Bursa Emniyet Müdürlüğü tarafından şehrin muhtelif bölgelerine döşenen toplam 21 adet MOBESE kamerası, kural ihlali yapan sürücülere göz açtırmadı. Trafikte kuralları çiğneyenler, Kent Güvenliği Yönetim Sistemi (KGYS) ekipleri tarafından saniye saniye izlendi.
Şehirdeki elektronik denetleme sistemi kameraları hata yapan sürücüleri affetmedi. 9 farklı noktaya kurulan ve hız ihlallerini tespit eden 11 kameraya bir yıl boyunca, toplam 174 bin 548 sürücü takıldı. Yaptıkları ihlaller kameralar tarafından canlı olarak görüntülenen sürücülere, toplam 36 milyon 429 bin 767 liralık trafik ceza tutanağı düzenlendi.
Bu arada 6 farklı kavşağa koyulan ve kırmızı ışık ihlali yapan sürücüleri tespit eden 10 adet kamera da üzerine düşeni eksiksiz yaptı. İhlal anını eve gönderilen fotoğraflarla ispatlayan kameralara, 62 bin 576 sürücü yakaladı. Ve bu kişilere de toplam 9 milyon 567 bin 988 lira trafik idari para cezası tutanağı tanzim edildi.
Yetkililer, 2012 yılında toplam 45 milyon 997 bin trafik idari para cezası tutanağı düzenleyen EDS’nin yeni yılda da kural ihlali yapan sürücülere göz açtırmayacağını hatırlattı.
Bilindiği gibi şehri 24 saat gözetleyecek olan Kent Güvenlik Yönetim Sistemi Merkezi’nin (KGYS) açılışı, İçişleri Bakanı Beşir Atalay tarafından 28 Aralık’ta yapılmıştı.

İlginizi Çekebilir

Bu adam kimin vekili?

Türk ordusu varlığına kast eden teröristlerin üzerine giderken CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir