Terziler yolu asfaltlandı

Bursa’nın Yenişehir ilçesinde, Köprühisar, Terziler ve Eğerce grup yolu asfaltlanarak ulaşıma açıldı.

Geçtiğimiz gün Terziler Köyü’ne giden AK Parti İlçe Başkanı Nazif Tuna, Bursa İl Özel İdaresi Köylere Yönelik Hizmetler Daire Başkanı İsmail Aksoy köylülerle sohbet etti.
Köy Muhtarı Mehmet Aktaş, geçen yıl malzeme çekilen köy yollarının asfalt yapıldığını belirterek, ‘Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Yolarımız hem asfalt oldu, hem de genişledi’ dedi.
AK Parti İlçe Başkanı Nazif Tuna da, Yenişehir’de asfaltsız köy yollarının kalmadığını belirterek, ‘Geçen yıl alt malzemesi çekilen ve sıkıştırma işlemi yapılan Köprühisar, Terziler ve Eğerce bağlantı yolunun asfaltı da döküldü. Bu sayede köylülerimiz büyük bir sıkıntıdan kurtuldu’ dedi.

Bursa İl Özel İdaresi Köylere Yönelik Hizmetler Daire Başkanı İsmail Aksoy ise, genişliği 4,5 metre olan yolları 10 metreye çıkardıklarını, bunun için Terziler halkının tarlalarını hiçbir bedel
istemeden yola verdiğini söyledi.

Yenişehir’de bu yıl asfalt alanında da ciddi çalışmaların olacağını belirten Aksoy, ’57 kilometre asfalt yapılacak. Bunun yanı sıra 10 kilometre stabilize yol, malzemeli bakım yapılacak. 26 kilometre yol genişletilecek” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir

Marmarabirlik avans fiyatla alım yapacak

2019-2020 Ürün alım kampanya öncesi Marmarabirlik’te 81 bin ton rekolte beyanı bekleniyor. Kooperatifler Koordinasyon toplantısında ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir