Bülent Erden, Taşoğlu'nun yanında!

MHP Mudanya Belediye Meclis Üyesi Bülent Erden, ayakkabı boyacısı Metin Taşoğlu’nu barakadan kurtarıp Ülkü Ocakları binasında bir odaya yerleştirdi. Taşoğlu’na boya sandığı alan Erden, kısa bir süre içinde ev tutulacağı müjdesini verdi.

Bülent Erden, Taşoğlu'nun yanında!

Mudanya’da gariban babası olarak anılan Bülent Erden Gürses Gazetesi’ne Taşoğlu için haber yaptıran basın sorumlusu Rabia Deniz için ise, “Mudanya’nın teslim edildiği bir şahsın mahiyetinde çalışan bir basın danışmanının daha iyisinin yapılmasını teşvik etmek yerine yapılanı baltalayıcı çalışmalarını burada esefle kınıyoruz.” dedi.

Mudanya’da Karanlık Dere Mevkiinde bir aileyi sağlıksız ortamdan kurtarıp evlerine kavuşturan MHP Belediye Meclis Üyesi Bülent Erden, bu defa ayakkabı boyacısı Metin Taşoğlu’na sahip çıktı. Erden olayların gelişimi ile ilgili şunları söyledi:

“Mudanya Yıldız Tepe Projesi kapsamında minibüs duraklarının oradan kaldırılmasıyla ilgili Mudanya Belediyesi’nin bir çalışması var. Gerçi bu yıldız Tepe Projesinin de ne kadar başarılı tamamlanacağı konusunda Belediye Meclis Üyesi olarak çok ciddi kuşkularımız var ama o konulara girmeyi çok doğru bulmuyorum. Bu minibüs duraklarının Karanlık Dere Mevkiine taşınması sebebiyle burada konteynıylarda yaşamakta olan roman vatandaşlarımızın tahliyesi konusunda belediye zabıtalarının yazılı değil sözlü bir tebligatta bulunduğunu öğrendik. Biz bu duyumdan sonra yerinde inceleme yapmak üzere Karanlık Dere Mevkiine gittiğimizde orada yaşayan vatandaşlardan bununda teyidini aldık. Daha sonra bu vatandaşların bırakın buradan tahliye edilmesini, orada yaşamalarının bile çok büyük bir sıkıntı olduğunu görmemiz üzerine hemen en acil ihtiyacı olan üç evladı olan bir anne baba beş kişilik bir aileyi hemen bulundukları yerden alarak öncelikle Mudanya’ya hemen getirdik ve acil ihtiyaçlarını karşıladık. İki gün otelde konaklatma sonucunda hemen Emek Mahallesi’nde çocuğunda okuluna yakın bir ev kiralayarak oraya yerleştirdik, sıcak yuvalarına kavuşturduk.
Ardından yine orada yaşamakta olan yine roman vatandaşımız Metin kardeşimize de birkaç gün bekle seninle ilgili de gereğini yapacağız sözünü vermiştik. Bu sözün üzerine üç gün önce gidip kardeşimizi oradan alarak hemen Mudanya’ya getirdik, Mudanya’da buradan da teşekkürü bir borç biliyorum Ülkü Ocakları Başkanımız Buğra Demez Başkanımızın da inisiyatifinde birkaç günlüğüne geçici olarak Ülkü Ocakları’nda kardeşimiz misafir ediyoruz. En kısa zamanda ona da yaşayabileceği bir ortamı, bir evi organize edip onu da sıcak yuvasına kavuşturacağız. Bu arada geçimini sağlamak üzere bir boya sandığı satın aldık daha öncede ayakkabı boyacılığı yapıyormuş. Bugünden itibaren de inşallah ihtiyacını karşılayacak, Mudanya yerelinde koşturacak.

DANIŞMANIN VERDİĞİ HABER

Yine Rabia Deniz'in iftira dolu haberine atıfta bulunan Erden, ''Bu arada yine Belediye Başkanının danışmanından alındığı ifade edilen bir haber üzerine Mudanya’da bir yerel gazetenin bir haberi olmuştu. Bizim bu roman vatandaşımıza gösterdiğimiz desteğin karşısında bu vatandaşımız ile ilgili geçmişe yönelik yine burada ifade etmek istemiyorum çünkü bizim için çirkin bir suçlama bir olumsuzluktan dolayı. Bakın MHP kimlere yardım ediyor söylemi üzerine ciddi bir tepki göstermemiz gerekiyordu ama bu tepkide biz kamuoyuna bırakıyoruz. Bizim burada MHP olarak bu tür mağduriyetlerden pirim yapma diye bir zayıflığımız asla olamaz. Dolayısıyla sağ elin verdiğini sol elin bilmemesi görmemesi kültürü en ağır bizim camiamızda olmakla birlikte biz bu konuyu sosyal medyada ve basında gündeme getirmemizin sebebi farkındalık oluşturmak. Belediye başkanının barışın kardeşliğin başkenti ifadesiyle Mudanya’da yola çıkıp günde sekiz on kez her fırsatta bu söylemi ifade etmesi üzerine biz şunu söylüyoruz kendisine barışın kardeşliğin başkenti ifadenizde barışın zaten olmadığını, kavganın, dövüşün, hırsın, egoların yoğun olduğu zaten aşikar ortada bunu bir kez daha benim belirtmeme gerek yok. Ama kardeşliğin başkenti olma yolunda biz adım atmak üzere biz bu gayretleri gösteriyoruz. Biz camia olarak mağduriyet üzerinden siyaset yapma kültürüne asla sahip değiliz böyle bir düşüncemiz böyle bir felsefemiz yok. Bu şekilde yapılan çalışmalara karşılık Mudanya’nın teslim edildiği bir şahsın mahiyetinde çalışan bir basın danışmanının daha iyisinin yapılmasını teşvik etmek yerine yapılanı baltalayıcı çalışmalarını burada esefle kınıyoruz. Buradan saygılar sunuyorum.” ifadelerinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2020, 14:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24