Bursa'da temizlik işçisinden örnek hareket! Tam 119 bin lira...

Bursa'da Osmangazi Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'nde temizlik işçisi Ahmet Gökçe, çöp toplarken poşet içinde bulduğu 110 bin lira ve 1500 doları sahibine teslim etti. Gökçe'nin bulduğu paranın, emekli işçi Nurettin Kılıççı'nın (57) 25 yıllık birikimi olduğu ortaya çıktı.

Bursa'da temizlik işçisinden örnek hareket! Tam 119 bin lira...

Osmangazi Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü personeli Ahmet Gökçe, Bağlarbaşı Mahallesi'nde sabah saatlerinde temizlik yaparken, yerde fark ettiği poşeti çöp kamyonuna atmak istedi. Poşeti eline alınca içinde desteler halinde, 110 bin lira ve 1500 doları olduğunu gören Gökçe, hemen  durumu amirlerine ve polis ekiplerine bildirdi. Birkaç saatlik araştırma sonrası paranın, işçi emeklisi Nurettin Kılıççı'ya ait olduğu anlaşıldı. Sabah saatlerinde oğluyla birlikte Yenişehir'den yetiştirmek amacıyla küçükbaş hayvan almak için evden çıktıklarını anlatan Kılıççı, "Yenişehir'e geldiğimizde hayvan satın almak isterken paranın yanımızda olmadığını fark ettik. O anda dünya başıma yıkıldı. Çünkü 25 yıllık birikimim bir anda yok olmuştu. Sonra paramızın temizlik işçisi tarafından bulunduğunu öğrenince dünyalar bizim oldu. Belediye çalışanlarımızdan Allah razı olsun. Büyük bir insanlık örneği gösterdiler.  Başkan Mustafa Dündar nezdinde tüm ekibe çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Parayı bulan temizlik işçisi Ahmet Gökçe de herkesin yapması gereken davranışta bulunduğunu belirterek, "Nurettin amcamız, gecesini gündüzüne katıp çalışmış, parasını biriktirmiş. Bir anlık dalgınlıktan dolayı parasını unutmuş. Parasını bulmak da bize nasip oldu. En az Nurettin amca kadar sevindik. Çok mutlu ve huzurluyum" dedi.  

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24