Bursa Valiliği'nden soruşturma açılan bekçi ile ilgili açıklama!

 Bursa'da çarşı-mahalle bekçisi hakkındaki soruşturmanın, sosyal medya paylaşımının görev niteliğine uygun düşmemesi sebebiyle açıldığı bildirildi.

Bursa Valiliği'nden soruşturma açılan bekçi ile ilgili açıklama!

Valilikten yapılan açıklamada, çarşı-mahalle bekçisine açılan soruşturmayla ilgili, sosyal medyada yapılan değerlendirmeler üzerine açıklama yapılmasına gerek duyulduğu belirtildi.

Çarşı-mahalle bekçisi olan ve kamu güvenliğinden sorumlu bir personelin yapmış olduğu bir paylaşımın, görevin niteliğine uygun düşmemesi sebebiyle soruşturma açıldığı aktarılan açıklamada, "Söz konusu soruşturma, dini değerlerimizi ihtiva eden bir görsel sebebiyle değil, kullanılan etiketin, devlet memuru ödev ve sorumluluğuyla bağdaşmaması nedeniyle açılmıştır." ifadesini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2020, 16:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
Can
Can - 1 yıl Önce

Müslüman olarak günde 5 vakit kıldığı namazda... devletin camilerinde.. minarelerinde... diyanetinde... seslendirilen.. afişlenen... hutbe... tv canlı yayında dillendirilen bir kelimeyi sanal ortamda paylaşması SUÇ sayılıyor ise.. TÜM MÜSLÜMAN LAR SUÇLUYUZ !!! suçlama yapanlar dinlerini itiraf etsinler...

SIRADAKİ HABER

banner19

banner24