Bursalı işadamları Dominik’te mahsur!

Bursa’nın tanınmış işadamlarından Sami Bilge ve Orhan Serbest’in de bulunduğu işadamlarının Dominik’e yaptığı turistik gezi kabusa döndü. Dominik Cumhuriyeti’nin sınırlarını kapatmasıyla geri dönüş yolu kapanan işadamları ve heyet şimdi sınırların açılmasını bekliyor. 

Bursalı işadamları Dominik’te mahsur!

Alpaslan YILDIZ

Tüm dünyayı saran koronavirüs salgını devam ederken Bursalı işadamlarının Dominik Cumhuriyeti’ne yaptıkları turistik gezi şaşkınlık oluştururken, tatilin bitmesinin ardından Türkiye’ye dönmek isteyen heyeti kötü bir sürpriz karşıladı. Tam dönecekleri zaman Dominik Cumhuriyeti’nin sınırlarını koronavirüs nedeniyle kapamasıyla ülkeden çıkamayan Türk heyet, şimdi kapıların açılacağı günü bekliyor. 

DIŞİŞLERİ İRTİBATTA

Türkiye Cumhuriyeti’nin bu ülkedeki misyonu ile temasa geçen heyetle Türk Dışişleri Bakanlığı yetkilileri yakından ilgilenirken, heyetin ne zaman Türkiye’ye dönüş yapacağı ise henüz belli değil. 

SOKAĞA ÇIKMA ÇAĞRILARI YAPILIRKEN…

Öte yandan Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşlara evdekal çağrıları yaparken ve çok büyük zorunluluk olmadıkça yurtdışına çıkılmaması uyarısında bulunurken, Bursalı heyetin hem de 15 Mart tarihinde Dominik Cumhuriyeti’ne turistik geziye gitmesi şaşkınlık oluşturdu. Sami Bilge ve Orhan Serbest gibi işadamlarının tüm tehlikeyi göz ardı ederek böyle bir seyahate neden çıktıkları anlamlandırılamıyor.

MUSTAFAKEMAL SOKAĞI’NI GÖRMEYE GİTTİLER

Dominik Cumhuriyeti’ndeki Mustafakemal Sokağı önünde poz verip tabelayla fotoğraf çektiren Bilge ve Serbest, o fotoğrafın ardından kendi ülkelerine gidemeyeceklerini öğrenince yaptıkları hatanın farkına vardılar. Böylece devletin uyarılarının he kadar haklı olduğu da bir kez daha ortaya çıktı. 

DÖNÜNCE KARANTİNAYA ALINACAKLAR

Bursalı işadamları ve beraberindekiler Türkiye’ye döndüklerinde de Bursa’ya gelmeleri biraz süre alacak. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin aldığı kararlar doğrultusunda yurtdışından geldikleri için havaalanından karantina merkezine götürülecek olan  Bursa heyeti burada 14 gün karantinada kaldıktan sonra Bursa’ya ve evlerine gelebilecekler. 

AYDOĞDU DUYURDU

Bursa heyetinin Dominik Cumhuriyeti’nde mahsur kaldığını geçen yaz aylarında gri pasaport skandalıyla gündeme gelen Ömer Aydoğdu isimli prodüksiyoncu duyurdu. Ekibin gezisini kaydederek program yapmak için gruba dahil olan Aydoğdu, sosyal medya hesabından “Dominik Cumhuriyeti Sınırları kapattı. Gelemiyoruz! Ama Devletimiz her an bizimle temasda. Umarım En kısa sürede döneceğiz..” paylaşımı ile Bursa heyetinin durumunu paylaştı. 

PASAPORT SKANDALININ KAHRAMANI

Aynı zamanda Anadolu Spor Gazetecileri Genel Başkan Yardımcısı olan Aydoğdu, yaz aylarında meslek örgütünün de ismini kullanarak, Balkan turu düzenlemişti. Ancak, bin 500 lira karşılığı Balkan turuna katılanlar için hülle yoluyla gri pasaport almaya kalkınca durumu fark eden Bursa Valiliği pasaportları iptal etmişti. ASGD ise turu iptal etmek zorunda kalmıştı. Skandala rağmen ASGD, kamuoyundan özür dilememişti. 

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2020, 21:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
MEHMET AKİF YALIN
MEHMET AKİF YALIN - 7 ay Önce

İŞ ADAMLARI , DOMİNİK !!!!!!!!??????????

SIRADAKİ HABER

banner19