Büyükşehir çalışıyor, Türkyılmaz ağlıyor!

Geride kalan 6.5 yılda hizmet yerine sadece kavga ve tartışma üreten CHP’li Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Mudanya’ya hizmet etmek yerine yine kavgadan medet umuyor.

Büyükşehir çalışıyor, Türkyılmaz ağlıyor!


Büyükşehir Belediyesi, ilçede yatırımlarını hızla devam sürdürürken, Türkyılmaz ise kendisine devredilen sahillerden kurtulmak için ne yapacağını kara kara düşünüyor.

Büyükşehir Belediye toplantılarına dahi katılıp ilçenin yatırımlarını ve hizmetlerini takip etmeye tenezzül etmeyen CHP’li Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, yapamadığı hizmetleri kamufle etmek için yine Büyükşehir Belediyesi’ni hedef aldı. Büyükşehir Belediyesi’nin Gemlik Belediyesi’nin başvurusu üzerine sahillerdeki sorumluluğu Gemlik ve Mudanya Belediyelerine bırakmasının ardından, CHP’li Gemlik Belediyesi sahilleri pırıl pırıl yaparak vatandaşın hizmetine sundu. Ancak Mudanya Belediyesi aradan geçen 57 günde tek bir adım atmazken, Mudanya sahillerinden yükselen feryatları da algı operasyonu ile savmaya çalışıyor. Önceki gün Mudanya Belediyesi basın birimi tarafından servis edilen bilgi notunda,  “Güzelyalı ve Mudanya sahillerinin dışında kalan kıyılarda zabıta, temizlik, cankurtaran ve çevre düzenleme hizmeti yetkisini alelacele aldığı bir kararla Mudanya Belediyesi’ne devreden Büyükşehir Belediyesi, altyapı sorununa da gözünü kapadı” sözleriyle işi yapamadığını bir anlamda itiraf etti.

GÜYA ALGI YAPIYOR

Gerek Büyükşehir Belediyesi gerekse BUSKİ’nin milyonlarca liralık yatırımları birer birer hizmete girerken, CHP’li Türkyılmaz’ın basın biriminin servis ettiği haberde, “Bursa Büyükşehir Belediyesi sınırlarının genişlemesiyle, merkeze bağlanan ilçelerin en önemli sorunu altyapı eksikliğiyken, Altıntaş, Tirilye, Kumyaka, Esence, Söğütpınar, Eğerce ve Mesudiye’de altyapı sorunu büyüyor. Güzelyalı ve Mudanya sahillerinin dışında kalan kıyılarda zabıta, temizlik, cankurtaran ve çevre düzenleme hizmeti yetkisini alelacele aldığı bir kararla Mudanya Belediyesi’ne devreden Büyükşehir Belediyesi, altyapı sorununa da gözünü kapadı. Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Büyükşehir Belediyesi’nin Mudanya’nın daha sağlıklı bir altyapıya kavuşması yönünde bir adım atmadığını belirtti” ifadelerine yer verildi.

İKİ TANE SOYUNMA KABİNİ KOYAMADI

Maliyeti 15 milyon liranın üzerinde olan Mudanya Sahil Projesi devam ederken yaşanan gecikme üzerine “Yapamıyorlarsa bıraksınlar ben yapayım” şeklinde racon kesen Türkyılmaz, şimdi yıllık 1-2 milyon lira tutacak sahillere hizmet etmemek için akla gelmeyecek manevralar yapıyor. Aynı durumdaki Gemlik Belediyesi, pırıl pırıl yaptığı sahillerde vatandaşlara modern bir hizmet sunarken, Türkyılmaz, sahillerin rantını vermediler diye adeta ağlıyor. Hizmet etmek yerine gözünü sahillerdeki ranta diken Türkyılmaz, “Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa’nın dört bir yanına hizmet götürdüğünü iddia etse de açıklamaları gerçeği yansıtmıyor. Büyükşehir’i Mudanya’da görmek neredeyse mucize haline gelmiş durumda. Sahillerde yaz boyunca temizlik yapamayacağını gören Büyükşehir, bu görevini hiçbir diyalog kurmadan ilçe belediyelerine yüklemiş, üstelik var olan bank, soyunma kabini gibi malzemeleri de söküp götürmüştür. Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş, altyapı sorununu da çözemeyeceğini anlayıp bu sorumluluğunu da ilçe belediyelerine yüklerse hiç şaşırmayacağız” diyerek algı oluşturmaya çalışıyor. Oysa sahiller yıllar boyunca Büyükşehir tarafından hazırlanıp milletin kullanımına sunulmuş, hiçbir sorun yaşanmamıştı.

HAVUZU ALIP KAPATTI

Türkyılmaz, daha önce mahkeme kararı ile aldığı Güzelyalı Yüzme Havuzunu da aradan aylar geçmesine rağmen açıp milletin hizmetine sunamadı. Binlerce Mudanyalı ve çocukların faydalandığı havuz 8 ayı aşkın süredir kapalı ve ne zaman açılacağı da meçhul.

BÜYÜKŞEHİR’DEN ESTETİK DOKUNUŞ!

Hayri Türkyılmaz’ın tüm karalama kampanyalarına karşı Büyükşehir Belediyesi, Bursa’nın sahil kenti kimliğini öne çıkarmak ve yaz turizminden de hak ettiği payı almasını sağlamak amacıyla çalışmalarını hız kesmeden sürdürürken, Mudanya ve Güzelyalı sahil bandını da estetik bir görünüme kavuşturdu. Park Bahçeler Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan çalışmalar kapsamında 1.223 adet çalı bitkisi, 41 adet ağaç, 42 bin 843 adet çiçek dikimi ile 650 metrekarelik rulo çim serimi gerçekleştirildi. Ayrıca; Bademli kavşağı ile Mudanya ilçesi arasındaki 16 bin 600 metrelik yolun kenarlarındaki toplam 35 bin 920 metrekare alandaki otlar düzenli olarak tırpanla temizleniyor. Yine Mudanya sahilinde demir dubalar yenilenirken, lunapark etrafına da tel örgü çekildi. Belirli noktalara sokak hayvanları için su ve mama kabı konulurken, benzer çalışmalar Güzelyalı sahilinde de gerçekleştirildi. Mudanya’da BUDO İskelesi ile Mütareke Binası arasındaki 9 aydınlatma direğinin zemin betonu ahşapla kaplanırken, sahildeki beton oturma banklarının ahşap kaplamaları tamir edildi. Sahil yürüyüş yoluna ilave banklar ve çöp kutuları yerleştirildi. Hem Mudanya hem de Güzelyalı sahilindeki yarım ay şeklindeki oturma gruplarının beton kısımları boşanarak estetik bir görünüm kazandırıldı.

Alpaslan YILDIZ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24