FETÖ’cü medyanın ipleri kimin elinde?

Bursa’da bir süredir AK Parti ve Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın şahsında AK Parti iktidarını hedef alan ve algı oluşturmaya çalışan FETÖ’cü medya enBursa.com, Cumhurbaşkanı Erdoğan düşmanlarını da bünyesinde topluyor. Marksist haber merkezi yönetimi, AK Parti düşmanı yazarlarla destekleniyor. Gazetecilik etiğinden bahseden FETÖ’cü medya, yan kuruluşları ile bu kentin yöneticilerine bel altı vurmaya kalkıyor.

FETÖ’cü medyanın ipleri kimin elinde?

Bursa’yı ve Bursa AK Parti’yi dizayn etmeye kalkan FETÖ’cü medya enbursa.com ve Emin Adanur, kent yöneticilerinin yanı sıra onlara destek veren kesimleri de hedef alıyor. Ne oldukları bütün Bursa tarafından malum 3 yazar ile haber merkezinin kurguladığı yalan, iftira ve kara propagandaya yönelik haberler birbiri ardına servis edilerek, kamuoyunda Alinur Aktaş ve Ayhan Salman üzerinde bir puslu hava oluşturmak istiyorlar.

BOZBEY’İ ÖLÜMÜNE DESTEKLEYEN EKİP!

Kuruluşundan itibaren FETÖ yancısı isimlerle hareket eden Emin Adanur, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti düşmanı ekiplerle çalışmaya özen gösteriyor. Yerel seçimler öncesi AK Parti ve Alinur Aktaş’a karşı Mustafa Bozbey’in yanında yer alan ve Aktaş’a yönelik karalama kampanyasının öncülüğünü yapan ekip, son günlerde cuma ve diyanet üzerinden saldırılarını artırdı.

CAMİ ÜZERİNDEN ÇAMUR

Ramazan ayıyla birlikte Alinur Aktaş ve Ayhan Salman’a saldırılarını yoğunlaştıran ve bu kez cami üzerinden algı yapmaya kalkan ekibin en öndeki isimlerinden biri Yüksel Baysal. CHP İl Başkanı İsmet Karaca’ya açıklama yaptırıp sonra bunu enBursa.com’dan haberleştirerek algı oluşturmaya ve Aktaş’ın üzerine çullanmaya kalkan Baysal, bir kez daha cehaletini ve kuru İslam düşmanı olduğunu da gözler önüne serdi. Ancak bu oyun tutmadı ve Baysal’la enBursa.com rezil oldu. Israrla dini hassasiyetler üzerine saldırıları ile kamuoyu gündemine gelen Baysal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ağır hakaretler içeren yazıları ile de kamuoyu gündemine gelmişti. FETÖ’nün Bursa ekibiyle Afrika’ya giden, birçok yazısında terörist Fetullah Gülen ve Bursa ekibine güzellemeler yapan Baysal, sistematik şekilde AK Parti ve yöneticilerine karşı kara propaganda yapan bir isim olarak biliniyor. Osmanlı’ya ve muhafazakar kesime yönelik iftira ve hakaret dolu yazıları da arşivlerdeki yerini koruyor.

CENNET YÜZER’İN DERDİ NE?

Esik bakan Faruk Çelik destekli Emin Adanur’un enbursa.com sitesinde yazan isimlerden biri de Cennet Yüzer. AK Parti’de milletvekilliği adaylığı il yönetim kurulu üyeliği, belediye başkan aday adaylığı gibi sıfatlar kazanmış, özellikle belediyelerden topladığı ilanlarla rahat bir yaşam süren Cennet Yüzer, bir süredir AK Parti ve yöneticilerini hedef alan enBursa.com sitesinde yazıyor ve canlı yayınlara çıkıyor. Cennet Yüzer, bir süre önce bir programa davet edilmediği gerekçesiyle Yüksel Baysal’la canlı yayına çıkarak, AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman’a ağır sözler söylemiş, canlı yayında gözyaşlarına boğularak durumu istismar etmeyi de ihmal etmemişti.

CANLI YAYINDA ASAROĞLU HEDEFTE

Faruk Çelik destekli FETÖ’cü medya bir kaç gün önce 6 yazarını yayına çıkararak AK Parti yöneticileri ve Bursa Şehir Gazetesi Sahibi Nezir Asaroğlu’nu hedefleyen ve saatler süren bir yayına imza attı. Bursa’ya çökmeye çalışan FETÖ eşkıyaları deşifre eden Asaroğlu’nu hedefe alan isimler arasında yıllarca AK Partiliyim diye dolaşıp özellikle belediyelerden önemli rantlar sağlayan önemli ayrıcalıklar elde eden Cennet Yüzer de bulunuyordu. AK Partiyi hedef alan FETÖ uzantısı bir yayında yer almaktan çekinmeyen Cennet Yüzer, Erdoğan, İslam ve Osmanlı düşmanı Yüksel Baysal’la ittifak halinde AK Partiye karşı yürütülen kara propagandanın uygulayıcılarından biri olarak öne çıkıyor.  Erdoğan düşmanı Yüksel Baysal’la birlikte AK Parti’yi yıpratmaya kalkan Cennet Yüzer’in de Faruk Çelik’e yakınlığı biliniyor.  Sahi Cennet Yüzer hanım, neyin karşılığı bu ikircikli duruş. Yerel seçimler öncesi Mustafa Bozbey’le yaptığınız ittifakın devamı mı bu adımlar?

MARKSİST HABER YÖNETİMİ?

Enbursa.com haber sitesinin yönetimini Esat Kaplan ve Uygar Külhaşoğlu ikilisi üstleniyor. Külhaşoğlu, operasyonları yönetirken, Marksist Esat Kaplan ise sitenin haber ve yayın işlerini koordine ediyor. Olay Medya’da da yıllarca görev alan ikilinin kurulduğundan beri AK Parti ve Erdoğan’a olan düşmanlıkları biliniyor. Marksist Esat Kaplan’ın sağcılarla ilgili dindarlarla ilgili görüşleri de biliniyor. Gazetecilik etiğinden, basın özgürlüğünden dem vuran Marksist Esat, işine gelmedi mi değer meğer olmadığını kısa bir süre önce ispatladı. Esat, daha birkaç gün önce grubun bir başka haber sitesinden Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a bel altı vuracak kadar değerlere ne kadar saygılı olduğunu gösterdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın bir fotoğrafını yayınlayarak hem bel altı vurup hem de adeta şantaj yapan Esat ve etik değerlere bağlı haber merkezi (!) FETÖ’cü bir kafa yapısının eseri olduklarını da bir kez daha rotaya koydular.

SİSTEMATİK SALDIRI

 Faruk Çelik’in desteği ile meydana çıkan Emin Adanur’un bu isimlerle çalışıyor olması tesadüf olarak değerlendirilmiyor. Enbursa.com’un yanı sıra İnci Sözlük ve Uludağ Sözlük’ü de satın alan Emin Adanur, İslamiyet düşmanı, Cumhurbaşkanı Erdoğan düşmanı ortaklarıyla iş tutmaya devam ediyor. Adanur ve medyası aylardır sistematik bir şekilde Ak Parti İl Başkanı Ayhan Salman ve Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a saldırıyor. Bu saldırılara bazen camileri bazen Diyanet’i bazen sıradan bir konuyu alet ediyor. Aktaş ve Salman’a saldırılar devam ederken sesini çıkarmayanlar, alkış tutanları Bursa Şehir Gazetesi’nin gerçekleri göstermesiyle paniğe kapılarak bağlılık göstermeye ve sahiplerine takla atmaya başladılar. Oysa AK Parti’ye uzun süredir Bursa’da saldırı var ve bunu herkes görüyor.

 Faruk Çelik için bu panik niye?

Özgür ve tarafsız medya olduklarını ileri sürerek racon kesen enBursa.com’un sahibi Emin Adanur ile babası Mehmet Adanur, Faruk Çelik bağlantısı gündeme geldiği andan itibaren büyük bir panik içine girdi. Üst üste açıklama yaparak sözde özgür olan enBursa.com’da yayınlayan baba ve oğul Adanur, ısrarla eski Bakan Faruk Çelik’in medyalarınla ilgili olmadığını vurguluyorlar. Madem enBursa.com özgür ve tarafsız bağımsız bir yayın ve bu iddiayla gündeme geliyorsunuz, neden Faruk Çelik isminin açıklanması rahatsız etti? Çelik ismi rahatsız edici bir isim olmadığına göre bu panik neden? Gerçeklerin ortaya çıkıyor olması mı sizi rahatsız etti acaba?

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner8