İmamoğlu, Olay TV satışının neresinde?

İnterhethaber.com sitesinin sahibi Gazeteci Hadi Özışık, 1 Kasım 2019 tarihinde yayınına ara veren Cavit Çağlar’a ait Olay TV’nin satıldığını açıkladı. Satışla ilgili Çağlar’dan teyit aldığını anlatan Özışık, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun en yakın adamlarından Nuri Çolakoğlu’nun televizyonu satın aldığını belirterek, İmamoğlu’nun bu satışın neresinde olduğunun önümüzdeki günlerde çok tartışılacağını aktardı.

İmamoğlu, Olay TV satışının neresinde?

Bursalı işadamı Cavit Çağlar’ın geçen yıl sürpriz bir şekilde kapatma kararı aldığı ve 1 Kasım 2019’da ekranını karartan Bursa Olay Televizyonu, Nuri Çolakoğlu’na satıldı. Bir anda kulislere bomba gibi düşen Olay Televizyonu ile ilgili satışı İnternethaber.com sitesinin sahibi Gazeteci Hadi Özışık duyurdu. Özışık, satışın perde arkasıyla ilgili de ilginç bilgiler verdi.

NTV’Yİ KURAN İSİM

Olay Televizyonu’nu resmiyette alan Nuri Çolakoğlu, Türkiye’nin ilk haber kanalı olan NTV’yi kuran isim. Cavit Çağlar’ın 1997 yılında başına geçirerek kurdurduğu NTV’yi belli bir noktaya getiren isim olan Nuri Çolakoğlu, sonrasında da kurduğu televizyonlar ve çalışmaları ile önemli başarılara imza atmıştı. Çolakoğlu, Çağlar’ın NTV’yi Doğuş Grubu’na satmasından bir süre sonra kanalla yollarını ayırmıştı.

İMAMOĞLU’NUN ARKASINDAKİ EKİPTEN

Aynı zamanda İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) Yönetim Kurulu üyesi olan Nuri Çolakoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun en yakın adamlarından biri. Öyle ki Çolakoğlu, seçim sürecinde İmamoğlu’nun gizli kahramanlarından biri olarak gösteriliyor. İmamoğlu’nun o dönem medyada ve televizyonlarda yaptığı süksenin tamamında imzası olan ve baş mimarı olan Çolakoğlu, kampanyanın başarısında büyük görev üstlendi.

MUHALİF BİR KANAL GELİYOR

 İnternethaber Yönetim Kurulu Başkanı Hadi Özışık, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun arkasındaki isim olan Nuri Çolakoğlu'nun Olay TV’yi satın almasıyla birlikte yeni bir haber kanalının daha muhalif medyaya katılacağı yorumunu yaptı. Peki, satış nasıl gerçekleşti, arkasında kim var? Özışık, olayın perde arkasında yaşananları anlattı. Medya camiasına bomba gibi düşen açıklamalar yapan Özışık, Çolakoğlu’nun televizyon becerisi, pr, reklam ve benzeri işlerde çok başarılı bir isim olduğuna dikkati çekti.

İMAMOĞLU ALDI İDDİASI

Çolakoğlu’nun başarılı bir isim olmasına karşın bir televizyon kanalı alacak gücünün olup olmadığını bilmediğini belirten Özışık, “Bana gelen bilgi televizyonu Ekrem İmamoğlu’nun aldığı yönünde. Kaynağım oldukça sağlam. Olay TV’nin satışı önümüzdeki günlerde çok tartışılacak. Kim aldı? Çolakoğlu bu kanalı nasıl aldı? Hangi parayla aldı? Ekrem İmamoğlu’nun dahli var mı? Önümüzdeki günlerde göreceğiz” ifadelerini kullandı.

ÇAĞLAR TEYİT ETTİ

Özışık, Türkiye’de medyanın bir kısmının iktidar bir kısmı ise muhalefet yandaşı olarak bilindiğine de vurgu yaparken, muhalefet tarafında yayın yapması beklenen OLAY TV’nin isminin değiştirilip değiştirilmeyeceğinin ise henüz belli olmadığını söyledi. Cavit Çağlar’ı aradığını ve satışı teyit ettiğini de anlatan Özışık, Nuri Çolakoğlu’na ulaşmaya çalıştığını ancak ulaşamadığını, satışın ne kadar yapıldığının ise bilinmediğini sözlerine ekledi.

Öte yandan CHP başta olmak üzere muhalefetin muhalif yayın yapan Halk TV, Tele1 gibi kanallardan istediği verimi alamadığı ve daha güçlü bir haber kanalına ihtiyaç duyduğu ifade ediliyor. Nuri Çolakoğlu’nun bu alanda yeni bir televizyon kanalı oluşturması bekleniyor. Bursa’da 25 yıl yayın yaptıktan sonra 1 Kasım 2019’da ekranını karartan Olay TV’nin de bu nedenle satın alındığı tahmin ediliyor.

Deniz Akın

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24