Kadın koro başkanının itirafı skandal ihmali ortaya çıkardı

Türkiye ve dünya salgına dönüşen koronovirüs nedeniyle büyük bir mücadele verirken, Nilüfer Kadın Korosu’nun 14 Martta elini kolunu sallayarak yurda girdiği ve karantinaya alınmadı.Skandal ihmal Kadın Korosu Başkanı Dr. Aysel Gürel’in vatsapp grup mesajlarında yazdığı mesajla ortaya çıktı.

Türkiye üst ölçekten koronavirüse karşı mücadelesini sürdürüyor. Yurtdışından gelen bir çok insan karantinaya alınırken son olarak Umreden gelen vatandaşlar Ankara ve Konya’da öğrenci yurtlarında karantinaya alındı.

Ancak Bursa’da akıllara durgunluk veren skandal bir ihmalin yaşandığı ortaya çıktı. Nilüfer Kadın Korosu, koronavirüs riskine rağmen Prag ve Viyana’daki konserlerini iptal etmeyerek Mart ayının başında bu Çek Cumhuriyeti ve Avusturya’ya 50’yi aşkın kişinin yer aldığı ekiple gitti. Burada konserlerini yapan kadın korosu, dönüşte termal kameralardan geçtikten sonra elini kolunu sallayarak Bursa’ya döndü. Yurtdışından gelen tüm gruplar karantinaya alınırken yaş itibariyle virüsün etkili olduğu grupta bir çok üyesi olan Nilüfer Kadın Korosu’nun karantinaya alınmaması yaşanan skandalın boyutunu da gözler önüne serdi.

Başkanı da doktor olan Nilüfer Kadın Korosu’nun haber ajansları aracılığı ile servis ettirdiği haberlerde dünyanın kadını donduran koronavirüsle ilgili koro mensuplarının ciddiyetsizliği ise tehlikenin boyutunu ortaya koydu. Akıllardaki soru şu: Türkiye bu kadar büyük bir risk altındayken Prag ve Viyana’dan gelen onlarca kadın neden karantinaya alınmadı. Bursa’da yaşayan 3 milyonu aşkın insan neden riske atıldı. Sağlık Bakanlığı ve Türkiye Cumhuriyeti bu kadar hassasiyet gösterirken insanları tehlikeye atılmasına kim göz yumdu?

İşte o itiraf gibi yazışma:

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2020, 14:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
Konserde yok
Konserde yok - 2 ay Önce

Yerleşkede herkes dalga geçiyor. bunların haber ajansları aracılığıylan servis ettirdiği haberlerde Prang ve Viyanada konser verdiler diye anlatılıyordu. Yok konser filan hayat yalan. virüs burada varda orada yokmu. Hangi konseri vermişler tamamen turistik gezi. Konser felan yok.

GERÇEKLER????
GERÇEKLER???? - 3 ay Önce

‪Tüm kadın korosu üyeleri şu an evlerinde kontrol altında. 14 GÜN KURALINA UYUYORLAR. Hiçbir üye evinden dışarı çıkmıyor. Her gün Bursa İl Sağlık Müdürlüğü tarafından kontrol ediliyorlar. Lütfen Bursa İl Sağlık Müdürlüğünden Doktor Nurdan hanım ile görüşün. Arayıp, teyit edin.‬

‪Asılsız bilgiler, şu an evlerinde karantina altında olan insanların psikolojisini daha fazla bozuyor. Hiçbir üye elini, kolunu sallaya sallaya sokakta gezmiyor. İl Sağlık Müdürlüğü tarafından her gün düzenli kontrol ediliyorlar. Anlayışınız için teşekkürler. ‬

‪Asılsız haberler yüzünden yıllardır sosyal sorumluluk projeleri için hiçbir karşılık beklemeden çalışan-emek veren tüm koro üyeleri çok üzgün. Tatmin olmadıysanız, lütfen Bursa İl Sağlık Müdürlüğü’den doktor Nurdan hanım ile görüşün. Lütfen arayın, sorun işin doğrusunu öğrenin. ‬Saygılarımla

Nur Yücel
Nur Yücel - 2 ay Önce

Virüsü taşımadığınızdan nasıl emin olunabildi ?Kaldi ki termal kameralarından geçtiğinizde ateşiniz olmayabilir .Ateş sonradan nükseden bir şey de olabilir en yakınlarınız aileniz eşiniz ve çocuklarınızı risk altına almış olmadınız mı? Bu gerçekten bir insanlık ayıbı????????????

SIRADAKİ HABER

banner19

banner8