Köfteci Yusuf'tan 'at eti ve domuz eti' açıklaması

Köfteci Yusuf bazı yerel basın organlarına ait yayınlarda ve çeşitli sosyal mecralarda çıkan 'at eti ve domuz eti' haberlerine ilişkin açıklama yaptı.

Köfteci Yusuf'tan 'at eti ve domuz eti' açıklaması

Bursa başta olmak üzere çeşitli şehirlerde toplam 107 şubesi bulunan Köfteci Yusuf son çeşitli sosyal medya mecralarında ve bazı yerel basın organlarında yayınlanan 'at eti ve domut eti' haberleriyle ilgili açıklama yaptı.

Açıklamada haberlerin şirketin itibarını zayıflatmak amacıyla kötü niyetli grupların ürünü olduğu ve iddiaların tamamıyla asılsız olduğu ifade edildi.

İşte açıklamanın tamamı;

''Çeşitli sosyal medya ve basın organlarında yer alan 'Köfteci Yusuf bu defa da özür diledi', 'Domuz eti ve at eti yediriyorlar, Köfteci Yusuf'ta skandal' başlıklı haberler doğru değildir. İlgili haber ve paylaşımlar gerçeği yansıtmamaktadır. Tamamen şirketimizin ticarî itibarını zayıflatmaya yönelik kötü niyetli grupların manipülatif söylemidir. Bu haberler Türkiye genelinde 100'ü aşkın şubesinde 800 personel istihdam eden şirketimizi ve sorumluluk şuuruyla görevini yerine getiren personellerini derinden üzmüştür. Yaygın küresel restoran zincirlerine rağmen, yerelden çıkarak ülkemizin ulusal markası haline gelen şirketimizin gelişimine ket vurmak için 24 yıldır hiç vazgeçmediğimiz en güçlü değerlerimizden olan güvenilirliğimizi sorgulama çabasında olan kişi ve kurumları esefle kınıyoruz. Hiçbir araştırma yapma gereği duyulmaksızın şirketimizin markasını lekeler şekilde yayınlanan haber içerikleri ve asılsız sosyal mecra açıklamaları sebebiyle bu açıklamayı yapma zorunluluğu hâsıl olmuştur. Şirketimiz ürünlerinde iddia edildiği üzere kodekse aykırılık oluşturacak bir madde tespitinin söz konusu olmadığı ve atılı iddiaların tamamının asılsız olduğunu bildirir, bu iddiaların yayılmasına katkı sağlayan kişi ve kurumlar hakkında gerekli yasal işlemlerin başlatıldığını kamuoyuna saygıyla duyururuz" denildi.

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2020, 23:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet şerif ÇELİK
Mehmet şerif ÇELİK - 1 yıl Önce

Meyve veren ağacı taşlarlar cekemiyorlaçekemiyorlar çamur atıyorlar butur yalanlara itibar etmeyin etmiyoruz saygılar sevgiler selamlar

Enver Demirbüken
Enver Demirbüken - 1 yıl Önce

İznikteki küçücük dükkanını da bilirim. En ufak bir noksanlğını görmedim. Bu dünyanın öbür tarafını asla unutmayın.

Kadriye eşsizler
Kadriye eşsizler - 1 yıl Önce

Çok büyük bir firma asla böyle bir şey olacağını sanmıyorum denetleme yapacaklardır

Mehmet güneş
Mehmet güneş - 1 yıl Önce

Allah işinizi gücünüzü rast getirsin biz sizden memnunuz Allahta sizden memnun olsun

SIRADAKİ HABER

banner19

banner24