Medya kamuflajlı FETÖ ayarlı rant çetesi!

“Özgür medya kuruyorum” diye yola çıkan ancak kısa sürede rant ve siyasi hesaplaşmanın odağı haline gelen EnBursa.com sitesi ve sahibi Emin Adanur, arkasındaki abilerinin de isteğiyle Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı yıpratmak için büyük bir savaş veriyor. Niyetleri ortada olan bu grubun, hareketleri ise kamuoyu tarafından dikkatle izleniyor. 

Medya kamuflajlı FETÖ ayarlı rant çetesi!

Bursa Şehir Gazetesi’nin onurlu duruşu ve tavizsiz haberciliğine yetişemeyenler, ancak aylar öncesinde belgelerle çürütülmüş solcu ODA TV’nin gündeme getirdiği iftiraları haber diye yutturmaya çalışıp, bunu da habercilik diye pazarlıyor. Yalanla, iftirayla ve itibarsızlaştırma çabalarının altında FETÖ geçmişinin deşifre olma korkusu yatıyor. 

Bursa bir kez daha kara propagandacılar ve rant çetelerinin kurguladığı bir kara mizah örneği tiyatroya şahit oluyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın yeniden aday olmasının önüne geçemeyenler, bugün karanlık odalarda yaptıkları projeleri uygulamaya koydular. Aktaş’ı her vurmaya kalktıklarında olay kendilerine dönerken, taktik değiştiren odaklar bu kez Aktaş’ı destekleyen basın yayın organları ve gazetecileri hedef almaya kalktı. 

KAÇAK GECEKONDUYU YIKTI

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, göreve geldikten sonra rant odaklarına izin vermezken, kanunsuzluklara da göz yummadı. İşte hedef olmasına neden olan adımlardan birisi de Nilüfer Belediyesi ve dönemin başkanı Mustafa Bozbey’in yol vermesiyle Orhaneli Kavşağı’ndaki Atapark’da Ergünkent İnşaat tarafından kaçak olarak inşa edilen iki katlı lüks gecekondunun yıkılması.  Büyükşehir Belediyesi İmar Uygulama Şube Müdürlüğü teknik ekibi, 07 Nisan 2019’da yaptığı denetimde 350 metrekare taban alanlı, zemin artı 1 kattan oluşan iki katlı betonarme yapının ruhsatsız olarak inşa edildiğini belirledi. Ekipler yine yapının inşa edildiği alanın yürürlükteki 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında “Park Alanında” ve tescil harici yerde kaldığını tespit etti.  Kanunları yok sayarak yeşil alan ve park alanı üzerine başlanan inşaat Nilüfer Belediyesi’nin görevini yerine getirmemesi nedeniyle Büyükşehir Belediyesi tarafından yıkıldı. Ve üzerine kurulduğu arazi parka dahil edildi. 

YAYIN YAPTIKLARI YER YEŞİL ALAN

Mustafa Bozbey döneminde yeşil alanlar talan edilirken. Ergünkent ve Lotus’un arasında kalan park alanına da Emin Adanur çöktü. Burayı satış ofisi yapmak için kiralayan Adanur, sonrasında inşaatlar bitip satışlar tamamlanmasına rağmen araziyi bırakmadı ve burayı kurduğu internet medyasına merkez yaptı. Ancak kadastro paftasında parseli olmayan yer, kaçak inşaat ve Nilüfer Belediyesi’nin yıkmakla yükümlü olduğu bir yer. Kaçak bir barakada yayın yapıp, Büyükşehir Belediyesi’nin yasal işine iftira atmak da başka bir kara mizah örneği olsa gerek. 

BABA BAKANIN EKİBİNDEN

Kentsel dönüşümden istediği rantı alamayınca seçim döneminde açık açık Büyükşehir’de Mustafa Bozbey’e, Nilüfer’de ise Turgay Erdem’e çalışan EnBursa ve Adanur, hedefe de Alinur Aktaş’ı koydu. Faruk Çelik’in Büyükşehir adaylığı olmayınca Bozbey’e yönelen Adanur’un Çelik’le bağlantısı daha eskiye gidiyor. Emin Adanur’un babası Mehmet Adanur’u siyasete sokan ve Yıldırım’dan meclis üyesi seçtiren isim Faruk Çelik. Adanur’ların açılışlarına, özel davetlerine katılan ve yakınlıkları herkesçe bilinen Faruk Çelik’e rağmen AK Parti ve Alinur Aktaş’a saldırmaları oldukça düşündürücü. Öyle ki Faruk Çelik’in Adanur ailesi ile ilişkisi Baba Adanur’un Faruk Çelik/Bursa basın buluşmasını organize etmesini ve kahvaltıya sponsor olmasını sağlayacak sıcaklıkta...

İŞTE SAKLANMAK İSTENEN GERÇEK

Emin Adanur, 17-25 aralık darbe girişiminin ardından Zaman Gazetesi’nin kapatılmasıyla birlikte düzenlenen eylemlere katılarak hükümeti hedef almıştı. Dahası Bursa İmamı Cansun Sarıyıldız’la olan ilişkileri biliniyordu. Bunların ortaya çıkacağını bildiği ve FETÖ ile büyük mücadele verdiğini bildiği için Bursa Şehir Gazetesi ve Nezir Asaroğlu’nu hedef seçti. 

YAZARLARA SİLAHŞÖRLÜK YAPTIRDI

Yalan dolan ve iftiralarla dolu, rahtını kaybetmiş bir müptezelin kaleme aldığı hezeyanlarını haber diyerek servis eden EnBursa, bununla da yetinmeyin 6 yazarını ekrana çıkarıp saatlerce Bursa Şehir Gazetesi ve Nezir Asaroğlu’nun yanı sıra, AK Parti hükümeti, AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman ve Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a saldırttı. Programda AK Parti hükümeti ve geride kalan 18 parlak yıl yerden yere vuruldu. İşin ilginç yanı yakın bir süre önce AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman’ı ağır sözlerle topa tutan Cennet Cankılıç’ın da yine hükümeti hedef alması oldu. EnBursa.com her fırsatta AK Parti hükümetine ve yerel yöneticilerine ağır şekilde saldırmaya devam edeceğini de gizlemiyor.

ÇELİK’İN İSMİNİ Mİ KULLANIYORLAR?

Öte yandan Çelik’e yakın isimlerin EnBursa.com’un başlattığı karalama ve iftira kampanyasından rahatsızlık duydukları sosyal medya mesajlarına da yansıdı. Dahası Eski Bakan Faruk Çelik’in İl Başkanı Ayhan Salman ve Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a “Benim bu FETÖ’cülerle ilişkim yoktur” mesajı gönderdiği konuşuluyor. 


 

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2020, 22:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19