MHP’den Türkyılmaz’a gönderme: “Oynamasını bilmeyen kız yerim dar dermiş”

MHP Mudanya İlçe Başkanı Erkut Seymenler, 8 yıldır Mudanya’yı Türkyılmaz’ın algı belediyeciği ile getirdiği durumun ortada olduğunu belirterek, “Bize göre, zihinlerde Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ın devri kapanmıştır” dedi.

MHP’den Türkyılmaz’a gönderme: “Oynamasını bilmeyen kız yerim dar dermiş”

MHP Mudanya İlçe Başkanı Erkut Seymenler yaptığı yazılı açıklamada, CHP’li Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ın paçalarının iyice tutuştuğunu, 8 yıldır yapamadığı işlerini, yerine getiremediği vaatlerini 2 senede nasıl yaparım derdine düştüğünü vurguladı.  Seymenler, “Bir önceki basın açıklamamızda; Mudanya Belediye Başkanı’nın yerine getirmediği vaatlerini proje isimleri ile birlikte hesabını sormuştuk. Bunun üzerine vakit kaybetmeden açıklama yapma gereği duyan Mudanya Belediye Başkanı’nın yeni mazeretlere sığınması bizi hiç şaşırtmadı.  Oynamasını bilmeyen kız "yerim dar" demiş; yerini genişletmişler, "yenim dar" demiş. CHP’li Mudanya Belediye Başkanı da yerine getiremediği vaatleri için yeni bahanesi olarak kur farkına sığındı. Sayın Mudanya Belediye Başkanı; biz senin belediyecilikteki cemaziyelevvelini biliriz. Algı belediyeciliği ile Mudanya’yı getirdiğin hal ortada. Bu saatten sonra mazeret ve bahanelerle bu tablodan sıyrılamazsın” dedi.

“ORTADA BOL LAFTAN BAŞKA BİR ŞEY YOK”

Türkyılmaz’ın 1 yıldır ne yapıp ne yapmadığını yakından takip ettiklerinin altını çizen Seymenler, “2021 yılın ocak ayı ilk meclis toplantısında teşkilatımızla beraber bizzat oradaydım. Bir senedir ne yapıp ne yapmadığınızı, ne söylediğinizi çok iyi takip ediyoruz. Ortada bol laftan başka hiçbir şey  yok. Çok mühim bir örnek; Hem Güzelyalı İmar Planı gibi çok çok önemli bir konuyu çözülemez arapsaçına döndüreceksin, binlerce insanı mağdur edeceksin, sonra da firmalar Mudanya’daki ihalelere neden girmiyor, Mudanya’da neden iş yapmak istemiyor diyeceksiniz. Sizin bu tarzınız her işinize yansımış, Mudanya Belediye yönetimi karmakarışık, tutarsız bir hale gelmiştir. Bir taraftan Mudanyalının malı Mudanya’da kalacak diyeceksiniz, diğer yandan Hasköy’de Mudanyalının arazilerini satacaksınız?” diye konuştu.

“MAZERET YETERSİZLİĞİN İTİRAFI”

Mudanya’da Türkyılmaz devrinin artık kapandığını dile getiren Seymenler,  “CHP’li Mudanya Belediye Başkanı 8 senedir görevde. Mazereti yetersizliğinin itirafıdır. Mudanyalı’da devamlı bahane üreten Belediye Başkanı’na karşı güven sorunu artık hat safhadadır. Bize göre, zihinlerde Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ın devri kapanmıştır. Mudanya’nın yeni bir belediye başkanına mutlak surette ihtiyacı vardır” dedi.

(Kadir Umut PEHLİVAN)

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2021, 19:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24