Mudanya’nın kadınlarından güç birliği!

Mudanya’da kadınlara, mağdur kadınlara, çocuklara ve gençlere destek olmak üretimlerine katkı sağlamak amacıyla bir araya gelen kadınlar,  Mudanya Güç-Kad-Der Topluluğu Çalışma Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’ni kurdu. Basınla tanışma toplantısında konuşan Dernek Başkanı İpek Demirtaş çok etkin bir çalışma programları olduğunu ve toplumsal fayda için ciddi projelere imza atmayı hedeflediklerini söyledi.

Mudanya’nın kadınlarından güç birliği!

Mudanya Alaçatı Muhallebicisi’nde düzenlenen basın buluşmasında derneğin kuruluş amacını ve projelerini anlatan Başkan İpek Demirtaş, kadınlardan gençlere toplumun her kesimine etmek istediklerini aktardı. Demirtaş burada yaptığı konuşmada, “Biz 8 Mart 2020 tarihinde Kadın Emekçiler Günü dolayısıyla kuruluşumuzu verdik.  Ama 11 Mart’ta salgın başlayınca 3 ay kendimizi karantinaya aldık. Fakat baktık salgının gideceği yok daha önümüzde çok uzun zaman var yavaş yavaş çalışmalarımıza başlayalım dedik. Öncelikle bütün üyelerimiz ve arkadaşlarım beni başkan olarak uygun gördüler kendilerine teşekkür ediyorum. Bizim kuruluş amacımız öncelikle kadınlara, mağdur kadınlara, çocuklara ve gençlere destek olmak, üretimlerine katkı sağlamaktır. Köy kadınlarını derneğimiz çatısı altında toplayıp onların yaptıklarını ve emeklerini sergilemek ve satışa sunmak istiyoruz. Bu arada şiddet gören, tacize uğrayan kadın, çocuk ve gençlerin her zaman yanında olacağız. Onlar için herhangi bir eylemde mutlaka örgütlenip bütün siyasi partileri yanımıza alarak siyaset üstü bir kurum olarak her zaman etkinliklerimiz yapacağız” dedi.

FRANSIZCA VE YUNANCA KURSLARI BAŞLIYOR

İpek Demirtaş, başarılı üniversiteye giden gençlere burs sağlamak, kermesler düzenleyerek elde edilecek gelirle bunları finanse etmek istediklerini kaydetti. Demirtaş, “Kurban Bayramı sonrası Fransızca ve Yunanca dil kurslarımız öğretmenimiz Tülin Bayraktar eşliğinde başlayacak. Kadın erkek dil öğrenmek isteyen herkesi derneğimize bekliyoruz. Yine Türk Halk Müziği korosu kurmayı planlıyoruz. Bunlar ve daha fazlasını yapmak için bir araya geldik ve güç birliği yaptık” ifadelerini kullandı. Önümüzdeki dönemde derneğin Mudanya’da oldukça etkili olması bekleniyor.  Mudanya Güç-Kad-Der Topluluğu Çalışma Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği kurucu üyeleri ise şöyle: İpek Demirtaş, Aygül Çığ, Tulin Bayraktar, Mahmure Uçar, Rukiye Gözütok, Nilgün Akengin ve Havva Yıldırım

Alpaslan YILDIZ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19