Mustafa Esgin Bursa'daki vaka ve vefat sayısını açıkladı!

AK Parti Bursa Milletvekili Dr. Mustafa Esgin, Bursada Bugün'e yaptığı açıklamada kentteki son vaka sayısının 1.110, vefat sayısınınsa 26 olduğunu duyurdu.

Mustafa Esgin Bursa'daki vaka ve vefat sayısını açıkladı!

Bursada Bugün TV'de yayınlanan bir program  AK Parti Bursa Milletvekili Dr. Mustafa Esgin Bursa'da koronavirüse ilişkin son vaka ve vefat sayılarını paylaştı.

Bugün itibariyle Bursa'da koronavirüs vaka sayısının 1.110 olduğunu kaydeden AK Parti Bursa Milletvekili Esgin, vefat sayısınınsa 26 olduğunu bildirdi.

Esgin, "Şu an Bursa'da 1.110 vakaya ulaştık, Türkiye'deki vaka sayısıyla kıyasladığımızda İstanbul ile kıyasladığımızda bu gerçekten sevindirici bir bilgi. Bu rakamları çabalarımızla bu noktalarda tutmak mecburiyetindeyiz. 26 kaybımız var Bursa'da. Bu üzücü olmakla birlikte, Türkiye'nin dünya ortalamasının altında olduğunu, Bursa'nın da Türkiye ortalamasının altında seyrettiğini söylemek durumundayız. Ama erken yorumlar, yanlış olabilir. Biz burada tedbiri elden bırakmadan, havalar ne kadar ısınsa da hafta sonları yine sabırla, kişisel gelişimimize, ailelerimize, çocuklarımıza daha fazla zaman ayırabileceğimiz bir fırsat olarak bugünleri değerlendirmemiz gerekiyor." şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2020, 12:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24