Orhangazi’de hizmet halka dokunuyor!

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın öncülüğü toplumun tüm kesimleriyle oluşturulan sinerji ve koordinasyon, hizmetlerin halka dokunmasını sağlıyor. Cumhur İttifakı’nın yüz akı belediyelerden biri olan Orhangazi’de, muhtarlarla sürükle istişare halinde sürdürülen hizmetlerle, ilçenin dört yanında vatandaşlar sorunsuzca hizmet ulaşabiliyor.

Orhangazi’de hizmet halka dokunuyor!

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, 6 merkez ve 25 kırsal mahalle muhtarıyla bir araya gelerek hem devam eden hizmetleri konuştu hem de bundan sonra yapılacak hizmetler noktasında görüş alışverişinde bulundu. Toplantıya AK Parti İlçe Başkanı Gökhan Ulusu, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Çetin İnci, Orhangazi BUSKİ Müdürü Rafi Demirel’in yanı sıra başkan yardımcıları ve daire amirleri de yer aldı. Orhangazi Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda Başkan Aydın, tüm mahalle muhtarlarının tek tek dinleyip bugüne kadar yapılan ve yapılması planlanan çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın toplantının açılışında yaptığı açıklamada, “Merkez ve dış mahallelerimizin bugüne kadar talep edilen ve yapılan çalışmalarını tüm muhtarlarımıza bilgilendirme olarak dosyalarını teslim ettik. Bugün sözün sahibi sizlersiniz. Pandemi süreci içerisinde uzun bir aradan sonra ilk defa bir araya geliyoruz. Bu pandemi koşullarını da göz önünde bulundurarak söz sahibi sizlerin taleplerini ve istekleriyle başlayalım” dedi.

MERKEZİ VE YEREL YÖNETİMİN MUHATAPLARI BURADA

Başkan Aydın, “Muhtarlarımızın mahallerinde yaşadıkları sorunları, talepleri ve isteklerinin hem merkezi hem de yerel yönetim olarak muhatapları buradadır. Bizlerin tek bir amacı ve gayesi vardır İlçemizde mahalle ayırt etmeksizin öncelikli olarak taleplerin biran önce hangi kurum ve kuruluş olursa olsun yerine getirmesi için çaba göstermeliyiz. Pandemi süreci içerisinde pek sık bir araya gelemediğimiz muhtarlarımız ile her ihtiyaç halinde bir telefon kadar yakın olduğumuzu her zaman hissettirdik. İlçemizin her karışı bizim için çok değerlidir, Zeytinimiz ile Turşumuz ile Çileğimizle ve birçok ürünlerimiz ile her mahallemizi tanıtım noktasında markalaşma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Kırsal mahalle statüsü 2022’ye kadar uzatıldı, bizler bu sürecin takipçiyiz ve hangi mahallemiz bu şartları yerine getiriyorsa bu konuda mahallerimizi kırsal mahalle statüsüne taşıyacağız. Bu konuda Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte çalışmalarımız sürüyor. Dış mahallemizde okulların birleşmesiyle birlikte 14 tane okulumuz şuan kullanım dışı kalmıştır. Bu bağlamda Büyükşehir Belediyemizin bir çalışması vardır. Atıl ve kullanılmayan bu okullar için tamirat ve tadilatları yapılarak kullanım alanları ile ilgili çalışmalarımız olacaktır. Düğün salonu veya kahvaltı salonu gibi birkaç farklı amaçla kullanıma açmayı hedefliyoruz” dedi.

“HEDEFİMİZ HER MAHALLEYE DOĞALGAZ”

Gedelek, Yeniköy, Fatih, Çakırlı ve Örnekköy ’de doğalgaz çalışmalarının tamamlandığını dile getiren Başkan Aydın, “Hedefimiz bu dönem tüm mahallerimize doğalgazı ulaştırmaktır. Bu konuda çalışmalarımız devam etmektedir. İlçemizin diğer en büyük kanayan yarası olan Batçık konusudur. Geçtiğimiz hafta Milletvekilimize yaptığımız sunumlar içerisinde en önemli sorunumuz olan batçık sorunun çözme konusunda ciddi somut adımlar attık. Tüm muhtarlarımız tek tek dinledik mahallemizde öncelikli olarak yapılması planlananları taleplerimizi notlarımız arasında alarak çözüm noktasında gerek merkezi gerek büyükşehir belediyemiz gerekse belediyemiz tarafından tüm talepleri yerine getirme noktasında çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bizimle alakalı yâda değil tüm konuları ele alarak gerekli ilgili kurum ve kuruluşlara ileterek konuların takipçisi olacağız. Muhtarlarımızın taleplerini isteklerini ilgili müdürlüklerimiz ile birlikte çalışma içerisinde olacağız ve Merkezi Hükümetimizin destekleri, Büyükşehrimizim destekleri ve Belediyemizin destekleri ile muhtarlarımız tüm taleplerini ve isteklerini çözeceğiz ”dedi.

ESNAFA RUHSAT KOLAYLIĞI

Orhangazi Belediyesi, ilçede faaliyet gösteren esnaflara da elinden gelen desteği sağlıyor. Esnaf için kampanya başlatarak, alışverişlerin yerel markalardan ve esnaftan yapılması için çağrı yapan Orhangazi Belediyesi, esnafın ruhsatlandırılması noktasında da önemli adımlar atıyor. E-ruhsat ile esnafın işlerini kolaylaştıran belediye, esnafa belediye binasına gelmeden bu işlemleri yapma kolaylığı sağladı. E-ruhsat üzerinden işlemlerini yapan esnafı ziyaret eden Belediye Zabıta ekipleri ruhsatlarını işyerlerine teslim ediyor.

BÜYÜKŞEHİR VE ANKARA’DAN DESTEK

Öte yandan Başkan Aydın’ın Orhangazi’nin ihtiyacı olan hizmetleri alması için Büyükşehir Belediyesi ve Ankara’da gerçekleştirdiği temaslar ve takibi de ilçeye daha fazla yatırım gelmesini sağlıyor. Bursa Milletvekillerinin de desteğini alan Aydın, ilçede hem önemli bir güç birliğinin oluşmasını sağlarken hem de daha fazla yatırımın gelmesini sağlıyor.

(Deniz AKIN)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24