PKK'nın 13 sivil vatandaşı şehit etmesine sert tepki

Terör örgütü PKK'nın 13 sivili şehit etmesine siyasilerden sert tepki geldi.

PKK'nın 13 sivil vatandaşı şehit etmesine sert tepki

Terör örgütü PKK'nın 13 sivili şehit etmesine siyasilerden sert tepki geldi.
Terör örgütü PKK tarafından 13 sivil vatandaşın şehit edilmesine tepkiler art arda geldi.

Fuat Oktay: Kökünü kazıyana kadar mücadelemizi sürdüreceğiz

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay mesajında kalleşçe şehit edilen sivillere Allah’tan rahmet, ailelerine sabır ve başsağlığı diledi.

"Terörün kökünü kazıyana kadar, sınırlarımız içinde ve dışında mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz" dedi.

Bakan Çavuşoğlu: Korkak terör örgütü 13 masum vatandaşımızı kalleşçe öldürdü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Pençe Kartal-2 Harekat bölgesinde şehit olan 13 sivil vatandaş için başsağlığı diledi.

Çavuşoğlu, Twitter'dan paylaştığı mesajda, "Kahraman askerimizin karşısına çıkamayan korkak terör örgütü 13 masum vatandaşımızı kalleşçe öldürdü. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, milletimize ve ailelerine başsağlığı diliyoruz" ifadelerini kullandı. 

Fahrettin Altun: Şehitlerimizin kanı yerde kalmadı

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şehitlerin kanlarının yerde kalmadığını söyledi.

Altun'un paylaşımı şu şekilde oldu:

"Milletimizin başı sağ olsun. Şehitlerimizin kanları yerde kalmamıştır. Güvenlik güçlerimizin içeride ve dışarıda kalleş PKK başta olmak üzere terör örgütlerine karşı verdiği mücadele, milletimizin güçlü desteği ve dualarıyla, terör tehdidinin kökü kazınıncaya dek devam edecektir."

İbrahim Kalın: Bu sessizlik, utanç verici bir suç ortaklığıdır

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Pençe Kartal-2 Harekat bölgesinde şehit olan 13 sivil vatandaşa ilişkin, terör örgütü PKK'nın sivillere yönelik saldırılarını sürdürdüğünü ancak dünyanın sessiz kaldığını belirterek, "Bu sessizlik, utanç verici bir suç ortaklığıdır ama biz sessiz kalmayacağız." ifadelerini kullandı.

Kalın, Twitter'dan İngilizce paylaştığı mesajda, terör örgütü PKK'nın, Irak'ın Gara bölgesinde bir mağarada alıkoyduğu 13 sivili öldürdüğünü vurguladı.

PKK'nın Türk ve Irak güvenlik güçlerine ve sivillere saldırdığına, Suriye'nin kuzeyinde de terör saldırılarına devam ettiğine dikkati çeken Kalın mesajında, "Dünya sessiz. Bu sessizlik, utanç verici bir suç ortaklığıdır ama biz sessiz kalmayacağız." ifadelerine yer verdi.

Ömer Çelik: Alçak cinayet şebekesine gereken cevabı kahraman askerlerimiz veriyor

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik de yaptığı açıklamada, "PKK terör örgütü bir cinayet şebekesi olduğunu yine gösterdi. 13 masum vatandaşımızı canice öldürdü. Bu alçak cinayet şebekesine gereken cevabı kahraman askerlerimiz veriyor. 13 masum vatandaşımızın öldürülmesi tüm insanlığa saldırıdır. Bu cinayet şebekesi ile hem ülkemizin güvenliğini savunmak hem de insanlık adına mücadele etmeye devam edeceğiz." dedi.

Bekir Pakdemirli: Başımız sağolsun

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli de sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, "Alçak terör örgütü PKK tarafından şehit edilen masum sivil vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı diliyorum. Başımız sağ olsun" ifadelerini kullandı.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, "Hain terör örgütü tarafından şehit edilen vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet; ailelerine sabır diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun." dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da yaptığı paylaşımda, "Irak'ın kuzeyinde hain terör örgütü tarafından kalleşçe şehit edilen vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, şehitlerimizin ailelerine ve yakınlarına sabır diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun." açıklamasında bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24