Sahte peygamber Evrenesoğlu Bursa'da toprağa verildi

Amerika'da 5 gün önce kalp yetmezliği sebebiyle ölen sahte Peygamber İskender Evrenosoğlu (86) Bursa'da geniş güvenlik tedbirleri altında toprağa verildi.

1933 yılında doğan ve 1986’da Devlet Planlama Teşkilatında uzman olarak çalışan sahte Peygamber İskender Evrenosoğlu, kendisine vahiy geldiğini ve “Risalet Nurları” isimli kitabın Allah tarafından yazdırıldığını iddia etmesiyle tanındı. 90’lı yılların sonunda ABD’ye göç eden Evrenosoğlu, vakıf kurarak, televizyon ve çeşitli yayınlarla Türkiye’de faaliyetlerine devam etti.

Geçen yıl mahkeme tarafından kapatılan Medeniyet İrfan Hayır Refah Vakfı’nın (MİHR) kurucusu olan Evrenosoğlu’nun Kur’an-ı Kerim meali ve tefsir yayını yapan 5 internet sitesi de Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu’nca sakıncalı olduğu gerekçesiyle 2019 yılı ocak ayında kapatılmıştı.
Dün akşam Amerika'dan havayoluyla getirilen cenaze için güvenlik tedbirleri alındı. Çok sayıda seveni Hamitler Mezarlığı'nda öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazında saf durdu.
Polisin yoğun güvenlik tedbiri aldığı cenaze Hamitler Mezarlığı'nda yağmur altında toprağa verildi.

İLK ŞEHİRMEDYA DUYURMUŞTU

Evrenosoğlu'nun Bursa'da Hamitler Kent Mezarlığı'na gömüleceğini ilk kez Şehirmedya duyurmuştu.

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2019, 10:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
Haydar
Haydar - 11 ay Önce

Sahte peygamberin cenazesinin haberini verin çok güzel ama,bugün Bursa'da çok sevilen sayılan bir emekli hocamız Muhterem Hasan Hüseyin Dinçel vefat etti ama bunun haberini göremedim sitenizde çok mu zor acaba?

Faruk Varol
Faruk Varol - 11 ay Önce

Cenazeye katılanların itikaden imanları murtedliğe evrilmiştir gibi ...

Kemal çevik
Kemal çevik - 11 ay Önce

Amerika da mezar kalmamışmı leşini getirmişler arizona çölüne gömselerdi

Ayhan AkdenizOoll
Ayhan AkdenizOoll - 11 ay Önce

Bunun cenaze dinde katılıp iştirak edenlerin önce dinini gözden geçirilmesi gerekiyor tek peygamber vardır oda Muhammed sallAllahu aleyhi selam vardır söndür başka yoktur gerisi yalan dolan onlara inananinda vay haline

Ömer
Ömer - 11 ay Önce

Ömet bilgisiz cahil olunca şeyh ve peygamberi çoğalır

SIRADAKİ HABER

banner19