15 mahalleye 15 bin fidan

Tarımı destekleyen Osmangazi Belediyesi, 15 kırsal mahallede 15 bin meyve fidanı dağıttı. Osmangazi Belediyesi, tarımı ve ür

15 mahalleye 15 bin fidan
Tarımı destekleyen Osmangazi Belediyesi, 15 kırsal mahallede 15 bin meyve fidanı dağıttı. Osmangazi Belediyesi, tarımı ve üreticiyi destekleyen yeni bir projeyi daha hayata geçirdi.

 

 

Osmangazi Belediyesi, tarımı ve üreticiyi destekleyen yeni bir projeyi daha hayata geçirdi. Köylerin kalkınmasına büyük katkı sağlayacak olan proje dahilinde ilçe sınırları içerisindeki 15 mahallede bin haneye meyve ağacı fidanı dağıtıldı. Çaybaşı Mahallesi'nde düzenlenen törenle meyve fideleri hak sahiplerine verildi. Başkan Mustafa Dündar, fideleri kendi eliyle çiftçilere teslim etti. Toplam 8 bin ceviz 7 bin de kiraz fidesi köylülere dağıtıldı.
Bu projeyle tarıma ve üreticiye destek olduklarını belirten Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, "Arkadaşlarımız daha evvel bu bölgelerin toprak yapısını inceledi. İnceleme sonucunda bu bölgenin toprak yapısına uygun ceviz ve kiraz fidelerini çiftçilerimize dağıtıyoruz. Meyvecilik Bursa'nın köylerinde en önemli gelir kaynağıdır. Biz de teşvik maksadıyla bu projeyi başlattık. Bugün 8 bin ceviz, 7 bin de kiraz fidesi dağıttık. Bir nebze de olsa çiftçimize katkımız olacak. Dağakça, Doğancı, Gökçeören, Güneybudak, Mürseller, Süleymaniye, Soğukpınar, Uluçam,Tuzaklı, Güneybayır, Seferiışıklar, Yiğitali, Bağlı, Hüseyinalan ve Çaybaşı mahallelerinde fidan dağıtımı yapılacak. Bu mahalleler Uludağ'ın sahibi olan mahallelerdir. Buraların her yönüyle güzel olması lazım. Tabii bunun altyapısını yapacak olan belediyelerdir. Bizler projelerimizle bu bölgeleri cazibe merkezi haline getireceğiz" dedi.
Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2015, 16:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24