AB Müsteşarı Bursa'daki mülteciler hakkında bilgi aldı

AB TÜRKİYE MÜSTEŞARI POUPEAU BURSA’DAKİ MÜLTECİLER HAKKINDA BİLGİ ALDI

AB Müsteşarı Bursa'daki mülteciler hakkında bilgi aldı
Avrupa Birliği(AB) Türkiye Delegasyonu Siyasi İşler Müsteşarı Vincent Guillaume Poupeau, Bursa Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti. Poupeau, Bursa’daki Suriyeli sığınmacılar ile şehrin ekonomik ve kültürel potansiyeli hakkında bilgi aldı.

 

 
Poupeau’nun ziyaretinden memnuniyet duyduklarını ifade eden Belediye Başkanvekili Abdülkadir Karlık, Bursa’nın yaklaşık 100 bin Suriyeliye ev sahipliği yaptığını belirtti. Poupeau’ya kentin ekonomik durumu, sanayi potansiyeli, tarihi ve kültürel mirası konusunda da bilgiler veren Başkanvekili Karlık, Bursa’nın bünyesinde barındırdığı zenginlikler çerçevesinde Avrupa için büyük fırsatlar içerdiğini ifade etti.
AB Türkiye Delegasyonu Siyasi İşler Müsteşarı Vincent Guillaume Poupeau ise, ilk defa geldiği Bursa’ya hayran kaldığını söyledi. Şehrin insanı büyüleyen tarihi bir havaya sahip olduğunu, kara yollarının Fransa’dan farkının bulunmadığını vurgulayan Poupeau, şehre ikinci kez gelmek için sabırsızlandığını belirtti. Ziyarette Suriyeli mülteci konusuna da değinen Poupeau, bu meselenin Türkiye ile Avrupa Birliği arasında atılan kapsayıcı tedbirler çerçevesinde hallolacağına inandığını belirtti.
Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2016, 14:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner8