Ağrılılar Mehmetçik'in yanında!

Mehmetçik, Barış Pınarı Harekâtı kapsamında Suriye’de operasyonlarını sürdürürken Türkiye’nin her yerinden destek mesajları gelmeye d

Ağrılılar Mehmetçik'in yanında!
Mehmetçik, Barış Pınarı Harekâtı kapsamında Suriye’de operasyonlarını sürdürürken Türkiye’nin her yerinden destek mesajları gelmeye devam ediyor. Bu kapsamda Ağrılılar Mehmetçik’e destek mesajlarını gönderdi.

Cihan KAYALI

Türkiye Ağrılılar Konfederasyonu Başkan Vekili ve aynı zamanda Bursa Ağrı İli ve İlçelileri Dernek Başkanı Erhan Öztürk, basın mensuplarıyla Misi Köyü, Mimoza tesislerinde bir araya geldi.
Suriye’de başlatılan Barış Pınarı Harekâtı’nı değerlendiren ve Mehmetçik’in terör hedeflerine yönelik operasyonunu desteklediklerini belirten Erhan Öztürk, “Son zamanlarda Türkiye’nin üzerinde ciddi oyunlar oynanıyor. Biz Bursa Ağrı ili ve ilçelileri Derneği ve Türkiye Ağrılılar Konfederasyonu olarak her zaman devletimizin ve milletimizin emrindeyiz.
Bizim amacımız ülkemizin Suriye ve Irak olmamasını, benzeri ülkelerin içerisinde yaşanan savaşların Türkiye’de yaşanmamasını sağlamak. Bu kapsamda tüm sivil toplum örgütlerine çağrıda bulunuyoruz.Hepimiz el ele verip devletimiz ve milletimizle birlikte hareket edelim.İnanıyorum ki siz değerli basın mensubu arkadaşlarımızla el ele verip bu değerli çağrıları duyurma konusunda adımlar atacağız. Biz, hükümetimiz, devletimiz ve ordumuzla birlikte hareket edip üstümüze düşen ne varsa yapmaya hazırız. Mehmetçik’e tüm Ağrılılar olarak desteklerimizi ve şükranlarımızı sunuyoruz. İnşallah hepsi sağ salim görevlerini tamamlayıp ülkelerine dönerler” ifadelerini kullandı.

[caption id="attachment_312659" align="alignnone" width="310"] Bursa Ağrı İli ve İlçelileri Dernek Başkanı Erhan Öztürk[/caption]

“GÜZELLİK OLAN HER YERDE AĞRILILAR VAR”

Türkiye Ağrılılar Konfederasyonu hakkında bilgiler veren Öztürk, “Konfederasyonumuzun merkezi İstanbul’da. Bursa, Ankara ve İzmir’de kurduğumuz federasyonlar sayesinde İstanbul’da konfederasyonumuzu kurduk. Türkiye’de Ağrılıların sesi daha gür çıksın diye bu yönde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bursa’da 2012’de yaptığımız seçimlerle ben ve ekibim yönetime geldi. Ekibimizle beraber Bursa’daki Ağrılılar için faaliyetlerimizi yürütüyoruz.Ağrı’da doğup, doğduğu toprakları terk edip, doyduğu topraklara gelen hemşerilerimizin Bursa’da yaşayan tüm fertleri ile birlikte toplum ile kaynaşmasını sağlamak adına ve aynı zamanda kültürümüzü hiçbir şekilde gençlerimizin unutmaması ve onlara miras bırakmak adına biz buradaki Ağrılıları bir araya getirerek gerek sosyal etkinlikler gerekse kültürel faaliyetlerde bulunuyoruz. Öte yandan Bursa’dan Ağrı’ya giden memur olur vatandaşımız olur herkesin Ağrılı vatandaşlarımızla tanışmasına ve kaynaşmasına ön ayak oluyoruz. Ayrıca yüzde 18 katma değer vergisi ile Bursa ekonomisine de desteklerimizi sunuyoruz. Yani güzellik olan her yerde Ağrılılar yer alıyor. Bizim amacımız Ağrı’ya ve doyduğumuz topraklar olan Bursa’ya daha iyi hizmet etmektir. Ben yönetim kurulumu da tanıtmak istiyorum. Şuanda burada başkan yardımcım Tekin Taşdemir ve denetleme kurulu başkanım Ömer Murat bulunmaktalar. Toplam yönetim kurulumuz 24 kişiden oluşmaktadır. Toplam üye sayımız ise Bursa’da 3 bin 500’dür.” şeklinde konuştu.

[caption id="attachment_312662" align="alignnone" width="456"] Tekin Taşdemir- Erhan Öztürk- Ömer Murat[/caption]
Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2019, 14:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19