AK Parti Yıldırım'da yeni yönetim kurulu ilk kez bir araya geldi

AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Hüdayi Yazıcı, Yıldırım’da seçim hedefini yüzde 65’lere çıkardıklarını vurgulayarak; “Geride b

AK Parti Yıldırım'da yeni yönetim kurulu ilk kez bir araya geldi
AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Hüdayi Yazıcı, Yıldırım’da seçim hedefini yüzde 65’lere çıkardıklarını vurgulayarak; “Geride bıraktığımız 3 seçimde rekor oy oranları yakaladık. İnşallah 2015 genel seçimlerinde de yeni bir rekora imza atmak için çalışacağız” dedi.

 

AK Parti Yıldırım İlçe Teşkilatı, yeni seçilen yönetim kurulu üyelerinin tamamını Hünkar Köşkü’nde verdiği yemekte bir araya getirdi. Asil ve yedek üyelerin hepsinin katıldığı organizasyonda konuşan İlçe Başkanı Hüdayi Yazıcı, “Siyaset bizim meslek alanımız değil, bu bir gönül işidir. Bu görevlerin geçici olduğunu bilmemiz gerekiyor. Bunun bir bayrak yarışı olduğunun bilincine varmamız gerekiyor. Bizlere verilen görevi önümüzdeki 3 yıl içerisinde en iyi şekilde yerine getirmek için mücadele edeceğiz. Burada bulunan herkes AK Parti’ye hizmet etmeye gönül vermiş arkadaşlarımız. Bizim asli görevimiz; Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza ve AK Parti ailesine yakışır şekilde hizmet etmektir” diye konuştu.

“2015’TE EN GÜÇLÜ DESTEK BİZDEN ÇIKSIN”

2015 seçimlerine sağlıklı bir şekilde mahallelerin tüm organlarını hem güçlendirerek hem de harekete geçirerek çalışacaklarını kaydeden Yazıcı, bu çalışmaları yaparken de Belediye Başkanı, başkan yardımcıları, meclis üyeleri, ilçe yöneticileri ve mahalle başkanları ile tam bir uyum içerisinde hareket edeceklerini aktardı. Yıldırım’da seçim hedeflerini yüzde 65 olarak belirlediklerini söyleyen Yazıcı; “İnşallah bu hedefi gerçekleştirip 2015 seçimlerinde en güçlü destek Yıldırım’dan çıksın istiyoruz. Bugüne kadar girdiğimiz tüm seçimlerde bunu başardık. 3 seçimde de hedeflerimizi yakaladık. İnşallah 2015 yılında da genel seçimlerimiz için koyduğumuz hedeflere ulaşacağız. Bu hedeflere ulaşmak için de asla yapmacık olarak insanlarla ilişkide bulunmayacağız. Onlarla birebir temas kuracağız. Eğer böyle yaparsak Yıldırımlı bizi asla geri çevirmez. Bugüne kadar böyle yaptık ve bizleri hiç yanıltmadılar. Sizler de inşallah böyle yapacaksınız. Gerek sahada gerekse mahalle ziyaretlerimizde insanlarımızın bizlere ilettiği tüm sorunların çözülmesi için elimizden gelen gayreti göstereceğiz” şeklinde konuştu.

YILDIRIM’IN POTANSİYELİ VAR

Teşkilat olarak hem yerelde hem genelde en yüksek oy oranlarının Yıldırım’da yakalandığını hatırlatan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali ise artık çıtanın çok daha yükseklere çekildiğine işaret etti. Bir sonraki genel seçimlerde de parti teşkilatının çıtayı daha da yukarılara çekmesi gerektiğini vurgulayan Başkan Edebali, “Yeni yönetim kurulu arkadaşlarımızın da bu açıdan işi çok zor. Ancak gayret gösterildiği takdirde Yıldırım’da bu başarıları yakalayacak potansiyelimiz de var. AK Parti teşkilat odaklı bir partidir. Partimiz gücünü liderinden ve teşkilatından alan bir partidir. Dolayısıyla teşkilatta sürekli kendini yenileyen, kongre dönemlerinde nefes alan ve enerji toplayan bununla beraber yeni kaynaşmalarla gücünü arttıran bir teşkilat yapısıdır. Bu çalışmayı yapmazsak sistemimiz de monotonlaşır. Teşkilatımızda görev alan arkadaşlarımızda da bir süre sonra işletme körlüğü başlar. İşte buna sebebiyet vermemek için teşkilatımızda sürekli bir değişim öngörülmektedir” dedi.

“HEP BİRLİKTE YENİ REKORU KIRACAĞIZ”

2015 yılındaki seçimin önemine bir kez daha değinen İsmail Hakkı Edebali, genel seçimlerde yerel hizmetlerin sorgulandığını işaret ederek vatandaşların belediyenin yaptığı çalışmalara göre oyunu kullanacağını açıkladı belediye olarak bu hususa dikkat ederek çalıştıklarını belirten Edebali; “Yıldırım’ın yapısal sorunlarını biliyoruz ve ona göre adımlar atıyoruz. Yıldırım’ın var olan potansiyelini, o güzel toplumsal çeşitliliğini muhafaza etmek ve sosyal projelerle desteklemek adına projeler geliştiriyoruz. Allah’ın izniyle 2015 seçimlerine kadar yerelde imajımızı, itibarımızı yaptığımız hizmetlerle tüm Yıldırımlı hemşehrilerimize yayarak, siz teşkilat mensuplarımız da çalışarak gayret ederek Yıldırım’da inşallah yeni rekoru kırmak için koşturacağız” diye konuştu. Başkan Edebali ayrıca teşkilat yöneticilerine hizmet etmenin, temiz kalmanın ve doğru ilişkiler kurmanın siyasette başarı getireceği öğüdünde bulundu. Toplantının sonunda Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, yeni göreve seçilen yönetim kurulu üyeleri adına İlçe Başkanı Hüdayi Yazıcı’ya şık bir fincan takımı hediye etti.
Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2014, 13:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24