ALES için dağıtılan kalem setleri Bursa'dan Erzincan'daki köy okuluna gidecek

Ülke genelinde yapılan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'nda (ALES) Uludağ Üniversitesi'ne gelen 5 arkadaş, ÖSYM tara

ALES için dağıtılan kalem setleri Bursa'dan Erzincan'daki köy okuluna gidecek

Ülke genelinde yapılan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'nda (ALES) Uludağ Üniversitesi'ne gelen 5 arkadaş, ÖSYM tarafından verilen kırtasiye setlerini sınav sonrası ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için topladı. 


Farklı meslek gruplarından olan 5 gönüllü arkadaş, Erzincan’a tayin olan öğretmen arkadaşlarının isteğini kırmayarak ALES’in yapıldığı sınav merkezlerinden Uludağ Üniversitesi Kampüsü'ne gitti. Burada sınava giren kişilerin çıkmasını bekleyen gönüllüler, köy okullarında ihtiyacı olan öğrenciler için adaylardan ÖSYM’nin dağıttığı kalem, silgi ve kalemtıraşlardan oluşan sınav setlerini istedi. Sınavdan çıkanlar, bağış kampanyasına büyük ilgi gösterdi.  Bursa’da öğretmenlik yapan Neslihan Kılıç, "Erzincan’da bir köy okuluna atanan öğretmen arkadaşım maalesef oradaki öğrencilerinin durumunun kötü olduğundan bahsetti. Biz de soğuk havaya aldırış etmeden kırtasiye yardımında bulunmak için Uludağ Üniversitesi Kampüsü'ne geldik ve sınav kalemlerini topladık. Çok duygulandık. Gördüğünüz gibi büyük bir koli doldu, diğer taraftarlarda 5 koli doldurulmuş. Türk milletine ve gönüllü gençlere teşekkür ediyorum" dedi.(İHA)
Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2018, 10:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24