Alevi ve Sünni İş Adamları İftar Sofrasında Birlik Mesajı Verdi

Bursa’da faaliyet gösteren Ehlibeyt iş adamları tarafından düzenlenen birlik ve dayanışma iftarı ile Alevi ve Sünni iş adamları bir araya g

Alevi ve Sünni İş Adamları İftar Sofrasında Birlik Mesajı Verdi
Bursa’da faaliyet gösteren Ehlibeyt iş adamları tarafından düzenlenen birlik ve dayanışma iftarı ile Alevi ve Sünni iş adamları bir araya geldi.

Bursa’da faaliyet gösteren Ehlibeyt iş adamları tarafından düzenlenen birlik ve dayanışma iftarı Alevi ve Sünni iş adamlarını bir araya getirdi. Çelik Palas Otelde düzenlenen iftara Alevi ve Sunni iş adamları ile Bursa protokolü katıldı. İftarda konuşan Vali Şahabettin Harput, bugünkü organizasyonun Türkiye'de ilklerden biri olduğunu belirterek, "Bu ilin valisi olarak bundan büyük gurur duyuyorum ve düzenleyenleri tebrik ediyorum. Öyle inanıyorum ki bu birlikteliğin gerisinde ne siyaset hesabı var, ne ticaret hesabı var, ne başka bir maksat var. Sadece ve sadece sevgi var, samimiyet var" dedi.
İş adamı Sedat Doğan da gayelerinin dostluk ve kardeşliği pekiştirmek ve aradaki köprüleri sağlamlaştırmak olduğunu ifade ederek, "Oldukça zor bir coğrafyada yaşıyoruz. Bu coğrafyada kimi farklılıklar kolayca derinleştirilerek araya suni ayrılıklar konmaktadır. Tabiri caizse insanımızın bir araya gelmemesi için türlü türlü bahaneler üretilmekte, aynı toprağın aynı kader birliğinin parçası olan bu güzel insanlar sen-ben kavgasına çekilmektedir. Bizler bütün Anadolu insanı olarak aynı gemideyiz" şeklinde konuştu.
Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin de, belediyeler olarak vatandaşa ramazan ayını en iyi şekilde yaşatmak için çalıştıklarını ifade etti.
Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2013, 11:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24