Alışverişin vazgeçilmez adresi: BOYNER

Sercan GÜLER-Fetih BAĞCI Perakende sektörünün lider markası Boyner, toplam 5 mağazayla

Alışverişin vazgeçilmez adresi: BOYNER
Sercan GÜLER-Fetih BAĞCI

Perakende sektörünün lider markası Boyner, toplam 5 mağazayla hizmet verdiği Bursa’da basın mensuplarıyla buluştu. Toplantıya ev sahipliği yapan Boyner Büyük Mağazacılık Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hakan Zihnioğlu ve Boyner Satış Direktörü Kerem Ak, Boyner’in sektörü büyüten çalışmalarını, müşterilerin alım gücünü desteklemek için yaptıkları uygulamaları ve Bursa ekonomisine sağladığı katkıları anlattı. "1996 yılından beri Bursa’dayız, Bursa ile birlikte büyüyoruz" diyen Zihnioğlu, Bursa’nın Boyner evrenindeki önemine de değindi.


Boyner yöneticileri Bursa’da basın mensuplarıyla bir araya geldi

Boyner Büyük Mağazacılık Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hakan Zihnioğlu, Marka Yönetimi ve İletişim Genel Müdür Yardımcısı Burcu Körpeağaç ve Satış Direktörü Kerem Ak, 22 Kasım’da Bursa Sur Yapı Marka AVM’de geçen sene Aralık ayında açılan Boyner mağazasında basın mensupları ile bir araya geldi. Boyner yöneticileri, basın mensuplarına Boyner’in faaliyetleriyle ilgili bilgiler verirken Bursa’nın ekonomisine katkı sağlamak için yaptıkları çalışmalardan bahsetti.


116 BOYNER MAĞAZASINI YILDA 120 MİLYON KİŞİ ZİYARET EDİYOR


Toplantıda konuşan Boyner Büyük Mağazacılık Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hakan Zihnioğlu: “1981 yılında İstanbul’da Çarşı adıyla kurulduk. Bugün, Boyner Büyük Mağazacılık olarak 38 ilde; 85 Boyner, 9 Boyner Sports, 22 Boyner Outlet olmak üzere toplam 116 mağaza ile Türkiye'nin en büyük perakende organizasyonlarından birini yönetiyoruz. Mağazalarımızın toplam satış alanı 300 bin metrekareyi geçiyor. 2017 yılında 120 milyonun üstünde ziyaretçi aldık.” dedi.


YILDA 40 MİLYON ÜRÜN SATILIYOR

DÜNYACA ÜNLÜ MARKALARIN BULUŞMA NOKTASI
“KAMPANYALARLA TÜKETİCİNİN YANINDAYIZ”


Boyner, müşterilerin beklentilerini karşılamak, onların alım güçlerine destek olmak, kaliteli ürünlere avantajlı fiyatlar ve fırsatlarla sahip olmaları için art arda kampanyalar düzenliyor. Hakan Zihnioğlu Boyner’in tüketicinin yanında olmak için düzenlediği kampanyalarla ilgili olarak, “Aralık ayı, Çılgın Kelebek, Bayramlar, Anneler Günü en çok müşteri ziyareti aldığımız dönemler olarak öne çıkıyor. Özellikle, bu dönemlerde müşterilerimize avantaj sağlayan kampanyalar düzenliyoruz. Sene içinde düzenlediğimiz tüm bu kampanyalara ek olarak enflasyonla mücadeleye destek olmak amacıyla da son dönemde Boyner özel markalarımızda tüm indirimlere ek yüzde 10 indirim uyguladık. Boyner olarak yaptığımız uygulamalarla her zaman müşterilerimizin yanında olmaya, onların alım güçlerini desteklemeye devam edeceğiz. Perakendenin en önemli dönemlerinden Aralık ayında da müşterilerimiz kış ihtiyaçlarını karşılasın, sevdiklerine istedikleri hediyeleri alabilsin diye en uygun fiyatları sunacağız.” dedi.


“BURSA’DA YILDA 5 MİLYON MÜŞTERİYİ AĞIRLIYORUZ”


Hakan Zihnioğlu, Türkiye’nin dördüncü büyük şehri olan Bursa'nın Boyner’in operasyonunda çok önemli bir yere sahip olduğunu belirterek sözlerine şöyle devam etti: "Boyner olarak 1996 yılından beri Bursa’dayız, Bursa ile birlikte büyüyoruz. Bursa’daki mağazalarımızın toplam metrekaresi 15 binin üstünde… Bursa, İstanbul haricinde en çok mağazamızın olduğu illerden biri. Bursa’da şu anda 1’i outlet olmak üzere 5 mağazamız bulunuyor. Bu mağazalarda 500’e yakın kişiyi istihdam ediyoruz. Bugün sizleri ağırladığımız ve yeni mağaza konseptinde açtığımız Sur Yapı Marka AVM’deki mağazamızın yanı sıra Zafer Plaza, Korupark, İnegöl ve Asmerkez’de (Outlet) mağazalarımız bulunuyor. Bursa mağazalarımızda yılda 5 milyona yakın kişi ağırlıyoruz."


BURSA’NIN SEPET ORTALAMASI 145 LİRA


Hakan Zihnioğlu, Bursalı tüketicilerin alışveriş alışkanlıklarına ilişkin bilgiler de verdi. Bursa’da en çok ilgi gören ürünlerin tişört, pantolon, gömlek, ayakkabı ve mont olduğunu vurgulayan Zihnioğlu, Bursa mağazalarının sepet ortalamasının ise 145 TL olduğunu sözlerine ekledi.


37 İLDE 94 MAĞAZA


Türkiye'nin gıda ve elektronik dışı en büyük perakende grubu olan Boyner Grup şirketlerinden Boyner Büyük Mağazacılık A.Ş. (Boyner), 1981 yılında faaliyete başladı. İlk Boyner Mağazası, ‘Çarşı’ tabelası altında Bakırköy'de açıldı. 2004 yılında ise tüm Çarşı Mağazaları Boyner tabelası altında hizmete devam etti. Sektörün güçlü markalarından YKM’nin hisselerini 2013 yılında satın alan Boyner Büyük Mağazacılık, Türkiye'nin 37 ilinde toplam 94 mağaza (outlet mağazalar hariç) ile yaklaşık 300 bin metrekare satış alanına ulaştı.

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2018, 16:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24