Alpiş Group'tan dev proje!

Bursa’da inşaat sektöründe nitelikli projelere imza atan Alpiş Group, Türkiye’deki güven ve istikrar ortamının devam edeceği beklentisi ile y

Alpiş Group'tan dev proje!
Bursa’da inşaat sektöründe nitelikli projelere imza atan Alpiş Group, Türkiye’deki güven ve istikrar ortamının devam edeceği beklentisi ile yeni bir konut projesine başlıyor.

alpişşşBUTTİM Kavşağı’nın ve yeni tramvay hattının devreye girmesiyle kısa bir süre sonra kentin yeni cazibe merkezi olacak Yalova Yolu’ndaki konut projesi hayata geçirilecek. İstanbul-Bursa-İzmir Otobanı’nın faaliyete geçmesi ile ulaşımın kolaylaşmasından dolayı projedeki dairelerin önemli bir bölümünün başta yabancı yatırımcılara satılması hedeflenirken, Alpiş Group Yönetim Kurulu Başkanı Sertaç Karaalp, “Son yıllarda Türkiye’de yaşanan güven ve istikrar ortamından dolayı, 300 daire ve 18 işyerinden oluşan projeyi hayata geçireceğiz. Alpiş Group olarak, büyüyen Türkiye’nin bir parçası olmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.  Bursa’da seçkin konut projeleriyle adını duyuran Alpiş Group, Yeni Yalova Yolu üzerinde AS Merkez’in karşısında satın aldığı 24 bin metrekare arsa üzerinde, 300 daire ve 18 işyerinden oluşacak projenin temelini önümüzdeki günlerde atacak. Projenin 1.5 yılda tamamlanması hedefleniyor.

TÜRKİYE, KONUTTA YABANCILARIN GÖZDESİ

Yeni yatırımları ile ilgili açıklama yapan Alpiş Group Yönetim Kurulu Başkanı Sertaç Karaalp, ekonomideki güven ve istikrar ortamının inşaat sektörüne doping etkisi yaptığını açıkladı. Türkiye genelinde konut satışlarında 2015 Nisan ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 43 gibi büyük bir artış yaşandığını vurgulayan Karaalp, “Bu artışta yabancı yatırımcıların da önemli bir payı var. Tüm dünyayı takip eden yabancı yatırımcılar son dönemde Türkiye’yi tercih ediyor. Tercihlerinin sebebi de ülkemizdeki güven ve istikrar ortamı. Biz de Bursaya olan yabancı yatırımcıların ilgisinden dolayı yeni projemize start veriyoruz. Projemiz yabancılara da hitap edecek” diye konuştu.

YALOVA YOLU, CAZİBE MERKEZİ OLACAK

Yalova Yolu’nun kendisine özgü bir cazibesinin bulunduğunu, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı devam eden BUTTİM Kavşağı’nın tamamlanması ve yine Büyükşehir Belediyesi’nce kısa bir süre sonra devreye alınması hedeflenen tramvay hattıyla birlikte bölgenin daha fazla tercih edilen konuma geleceğini sözlerine ekleyen Karaalp, “2 AVM’ye terminale yürüyüş mesafesinde olan ve Tofaş, Demirtaş OSB gibi yoğun çalışan kesimin olduğu lokasyondaki yeni projemiz bölgeye ayrı bir değer katacak. 300 konut ve 18 işyerinin yer alacağı projemizin temelini önümüzdeki ay atacağız ve 1.5 yıl gibi bir sürede tamamlayacağız” şeklinde konuştu. Alpiş Group Yönetim Kurulu Başkanı Sertaç Karaalp, yıl sonunda yeni bir projeye daha başlayacaklarını da müjdeledi.

 
Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2015, 09:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19