Annesini 243 kez bıçaklayan katile cezaevinde ölümcül dayak!

Bursa’da geçtiğimiz yıllarda annesini 243 yerinden bıçaklayarak öldüren zanlı, cezaevinin koğuşunda öldüresiye dövüldükten sonra y

Annesini 243 kez bıçaklayan katile cezaevinde ölümcül dayak!

Bursa’da geçtiğimiz yıllarda annesini 243 yerinden bıçaklayarak öldüren zanlı, cezaevinin koğuşunda öldüresiye dövüldükten sonra yıkanıp yatağına bırakıldı. Hastaneye kaldırılan zanlı hayatını kaybederken olayla ilgili 7 kişi hakkında 'kasten adam öldürme' suçundan dava açıldı.


Bursa 19 Ocak 2016 tarihinde kan donduran bir olayla sarsıldı. 19 Ocak 2016 tarihinde merkez Osmangazi ilçesine bağlı Elmasbahçeler Mahallesi'nde meydana gelen olayda Selçuk Bakıryapan (43), annesi Mazez Bakıryapan'ı (67) 243 yerinden bıçaklayarak öldürdü.

ŞİZOFRENİ RAPORU VERİLDİ


Cinayet sonrası gözaltına alınan Selçuk Bakıryapan, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Bursa 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'kasten adam öldürmek' suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılanan Bakıryapan'a İstanbul Adli Tıp Kurumu Gözlem İhtisas Dairesi'nden 'şizofreni' raporu verildi. Mahkeme heyeti, ceza ehliyeti olmadığı gerekçesiyle 15 Kasım 2016 tarihli duruşmada Selçuk Bakıryapan'ın yüksek güvenlikli sağlık kurumunda tutuklu olarak tedavi edilmesini kararlaştırdı.


22 GÜNLÜK TEDAVİYE CEVAP VERMEDİ


Tedavi için hastaneye gönderilmek üzere Bursa E Tipi Cezaevi B-12 koğuşunda bekletilen Selçuk Bakıryapan, 12 Haziran günü sabah sayımı için gelen infaz koruma memurları seslenince yanıt vermedi. Haber verilen revir görevlilerinin yaptığı kontrol sonrası Bakıryapan, ambulansla Çekirge Devlet Hastanesine kaldırıldı. Bakıryapan, yoğun bakım servisindeki 22 günlük tedavisinin ardından 3 Temmuz'da hayatını kaybetti. Ölü muayenesi, otopsi işlemi ve hastane evrakı, İstanbul Adli Tıp 1. İhtisas Dairesine gönderildi. Burada inceleme yapıldıktan sonra hazırlanan raporda, 'Genel beden travmasına bağlı çoklu kot kırıkları ile birlikte iç organ yaralanması ve bundan meydana gelen iç kanama, beyin kanaması, yumuşak doku içi kanama ve gelişen komplikasyonlar sonucu öldüğü anlaşılmıştır' denildi.


KOĞUŞTAKİLER ZANLIYI İSTEMEDİ


Bursa Cumhuriyet Savcısı tarafından yapılan soruşturmada, Bursa E Tipi Cezaevi B-12 koğuşunda kalan tutuklu ve hükümlülerin ifadelerine başvuruldu. Savcının hazırladığı iddianameye göre, psikolojik sorunları olması nedeniyle kaldığı koğuştakilerce istenmeyen ve sevilmeyen Selçuk Bakıryapan, bu nedenle koğuşta kalanlar tarafından ufak çapta darp edildi.

ÖNCE DAYAK SONRA DUŞ


İlaç içmeye giden arkadaşı Emre Nuri K. ile birlikte koğuştan çıkan Bakıryapan, sıkıntısını infaz koruma memuruna anlattı. Koğuşa dönen Emre Nuri K. ise bunu arkadaşlarına söyledi. Bunun üzerine İbrahim Ç., Hakan G., Savaş M., Ünal K. ve Muhammed M., Selçuk Bakıryapan'ı öldüresiye dövüp banyoda yıkadıktan sonra yatağına yatırdı. Ünal K. da iddiaya göre, yataktaki Bakıryapan'ın boğazına ve göğsüne ayağındaki botlarla vurdu.

OLAYLA İLGİLİ 7 KİŞİYE ÖMÜR BOYU HAPİS


Savcının hazırladığı iddianameye göre sanıklar Hakan G. (18), İbrahim Ç. (33), Muhammed M. (20), Savaş M. (23), Ünal K. (34), Uğur A. (44) ve Öztürk T. (30) hakkında 'kasten adam öldürme' suçundan ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açıldı.  Zanlıların yargılamasına önümüzdeki günlerde başlanacak. (İHA)

 

 

 
Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2018, 18:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24