Arazi hazır!

Bursa’nın Yenişehir ilçesine Otomotiv Test Merkezi’nin kurulacağı 2,6 milyon metrekarelik arazi, Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nden Türk

Arazi hazır!
Bursa’nın Yenişehir ilçesine Otomotiv Test Merkezi’nin kurulacağı 2,6 milyon metrekarelik arazi, Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nden Türk Standartları Enstitüsü’ne (TSE) tahsis edildi.Başbakanın imzasıyla yapılan tahsisatla Bursa için büyük önem taşıyan bir yatırımın daha önü açılmış oldu.
AK Parti Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın, bugün itibariyle Yenişehir Otomotiv Test Merkezi arazisinin Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nden TSE’ye tahsis edildiğini söyledi. Bursa’nın sanayi vizyonunda önemli bir yer tutan projenin hayırlı olmasını dileyen Yalçın, “Uzun süredir üzerinde çalışılan ve Yenişehir’de kurulması planlanan Otomotiv Test Merkezi’nin daha önce Hazine’ye geçen 2,6 milyon metrekarelik arazisi, Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın oluruyla Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nden Türk Standartları Enstitüsü’ne bugün itibariyle tahsis edildi. Yaklaşık 130 milyon euroluk bir yatırımı içeren bu çalışma, Bursa ekonomisine, otomotiv sektörüne ve Türkiye’ye hayırlı olsun” dedi.
Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2013, 11:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24