Askeri asgari ücret

Büyük Birlik Partisi Bursa İl Başkanı Ömer Ünsal, askerlere ilişkin ilginç bir teklifte bulundu. Ünsal, çocuğu askerde olan ihtiyaç sahiple

Askeri asgari ücret
Büyük Birlik Partisi Bursa İl Başkanı Ömer Ünsal, askerlere ilişkin ilginç bir teklifte bulundu. Ünsal, çocuğu askerde olan ihtiyaç sahiplerine 774 TL asgari ücret verilmesi gerektiğini söyledi. 


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde açıkladığı çocuğu askerde olan yoksul ailelere 250 TL yardım yapılacağına tepki gösteren Ünsal, “Sosyal yardımlaşma fonlarından asker aileleri zaten bu parayı alıyor. Büyük Birlik Partisi olarak askerlere asgari ücret taahhüdünde bulunduk. Askere giden gençlerimizin ailesi aldıkları parayla ailesinin karnını mı doyuracak, ev kirası mı verecek, askerdeki oğluna harçlık mı gönderecek? Yıllardır askerlerimiz ve aileleri bu konu büyük ekonomik sıkıntı çekmektedir” dedi.
Parti olarak askerlere yönelik projelerinin olduğunu vurgulayan Ünsal, “Askerlerimizin ve ailelerinin fedakarlığını düşündüğümüz zaman, işini, eşini, annesini, babasını geride bırakıp vatan için her şeyi göze olan kardeşlerimize hakkaniyetli olan neyse onun verilmesi lazım. Askerlere 774 TL maaş ödenmesini ve askerlik boyunca sosyal güvenlik primlerinin ödenmesi gerektiğini düşünüyoruz. Ayrıca mevcut askerliğinin yapanlarında emeklilik zamanında askerlik borçlanmasını devletin ödemesi gerektiğini düşünüyoruz” dedi.
Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2013, 10:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19