Atatürk Stadı'nda yıkım başladı

BURSASPOR’UN GEÇTİĞİMİZ SEZONUN İKİNCİ YARISINA KADAR MAÇLARINA EV SAHİPLİĞİ YAPTIĞI ATATÜRK STADYUMU’NDA İLK KAZMA VURULDU. STADIN BETON VE DEMİR YOĞUNLUĞU TESPİT EDİLİRKEN, YIKIMI İÇİN İLK ÇALIŞMALAR DA BAŞLADI. (MESUT ALAN/BURSA-İHA)

Atatürk Stadı'nda yıkım başladı
Bursaspor’un geçtiğimiz sezonun ikinci yarısına kadar maçlarına ev sahipliği yaptığı Atatürk Stadyumu’nda ilk kazma vuruldu. Stadın beton ve demir yoğunluğu tespit edilirken, yıkımı için ilk çalışmalar da başladı.

 
Yeşil-beyazlı takımın Süper Lig’de 2009-2010 sezonunda şampiyonluk kupasını kaldırdığı ve Şampiyonlar Ligi maçlarına da ev sahipliği yaptığı Atatürk Stadyumu’nun yıkımı için oluşturulacak teknik şartnamenin ön çalışması başladı. Kullanım hakkı Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda olan stadyumun soyunma odaları ve sahaya çıkış tünelinin yer aldığı bölümlerde bulunan kolon ve kirişlerin bir bölümü yıkılarak beton ve demirlerden numune işlemi alındı.
“BİR MEYDAN HAYATA GEÇİRİLMELİ”
Stadın yıkımı için ilk çalışmalar başlarken, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, tarihi stadyumun akıbetine ilişkin daha önce yaptığı açıklamasında, “Atatürk Stadı yerine meydan nasıl yapılmalı, bunun tartışılması lazım. Dokuyu koruyalım tribünden birisi kalsın. Artık o aşamaya yavaş yavaş geliyor. Burası bizim değil. Gençlik Spor Bakanlığı projeyi kendileri yapacak. Gençlerin spor yapabileceği bir alan, otoparkı olan, mümkünse bir tribünü de kalan bir meydan hayata geçirilmeli” ifadelerini kullanmıştı.
Öte yandan herhangi bir bakım yapılmayan stadyumun çim zemininde mantarların çıktığı da görüldü.

 

 

Kaynak; İHA
Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2016, 14:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24