Avm'lerin hafta sonu kapatılmamasını yargıya taşıdı

Bursa’da bir esnaf, alışveriş merkezlerinin (AVM) hafta sonu kapatılmasından vazgeçilmesi üzerine yargıya başvurdu. Yeşil semtinde pastahane işlet

Avm'lerin hafta sonu kapatılmamasını yargıya taşıdı
Bursa’da bir esnaf, alışveriş merkezlerinin (AVM) hafta sonu kapatılmasından vazgeçilmesi üzerine yargıya başvurdu.
Yeşil semtinde pastahane işleten Yüksel Cihan, AVM’lerin hafta sonu kapatılma kararının iptal edilmesine tepki gösterdi. Yaklaşık on yıldır alışveriş merkezlerinin kapatılması veya şehir dışına çıkarılmasıyla ilgili mücadele eden Yüksel Cihan, Başbakan veya Ticaret Bakanlığı yetkilileriyle görüşememekten şikayetçi. Küçük esnafın meselelerine karşı yeni çözümler üretilmesini isteyen Cihan, “Ben 31 yıllık esnafım. Yaklaşık 10 yıldır mahalle aralarındaki büyük marketlerin küçük esnafı yok etmesine karşı yazışmalar yapıyorum. Bu konuyla ilgili sayın başbakanımızla görüşme talebim oldu, ancak özel kalem tarafından geri çevrildim. Ben iyi biliyorum ki sayın başbakanımız çok mütevazı ve hassas bir insandır. Fakat aradaki bürokrasi engelini aşamadığım için bir türlü görüşemedim. Anayasanın 173. maddesinde, 'Devlet, esnaf ve sanatkarları koruyucu ve kollayıcı tedbir alır' ibaresi yer almaktadır. Bizler anayasanın 173. maddesinin uygulanmasını ve Türkiye nüfusunun yüzde 38’ini teşkil eden küçük esnafın meselelerinin çözüme kavuşturulmasını istiyoruz” dedi.
Esnaf ve ticaret odalarının küçük esnafı korumak için yeterince mücadele etmediğini ileri süren Yüksel Cihan, hantallaşan bu müesseselerin yeniden yapılandırılması gerektiğini savundu.
Adliyeye giderek savcılığa dilekçe veren Cihan, küçük esnafı korumak için hukuki mücadeleyi sürdüreceğini söyledi.
Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2015, 13:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner19

banner24