Başkan Aktaş 'Hızlı bir şekilde çalışmalara başlayacağız'

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ALİNUR AKTAŞ, MUSTAFAKEMALPAŞA İLÇESİNDE İNŞAATI YARIM KALAN 3'ÜNCÜ KÖPRÜ VE OKULLAR BÖLGESİNDEKİ ASFALTLAMA ÇALIŞMALARINI YERİNDE İNCELEDİ. (İHA/BURSA-İHA)

Başkan Aktaş 'Hızlı bir şekilde çalışmalara başlayacağız'
Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Mustafakemalpaşa’da inşaatı yarım kalan 3’üncü köprü ve okullar bölgesindeki asfaltlama çalışmalarını yerinde inceledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Mustafakemalpaşa’da imcelemelerde bulundu. Belediye Başkanı Mehmet Kanar’ı ziyaret eden Başkan Aktaş, tüm ilçelerde olduğu gibi Mustafakemalpaşa’da da ilçe belediyesi ile el ele vererek ilçeyi daha güzel yarınlara taşımaya gayret edeceklerini vurguladı. Seçimler sonrasında göreve gelen başkan ve tüm meclis üyelerine görevlerinde başarılar dileyen Başkan Aktaş, “İstanbul seçimleri belki seçim psikolojisinin biraz uzamasına neden oldu ama artık hızlı bir şekilde çalışmalara başlayacağız. Elbirliğiyle Mustafakemalpaşa’nın değerlerinin daha da artırılması, ekonomik anlamda daha rantabl hale gelmesi için bütün gayretimizi ortaya koyacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Çocuklarımızın gençlerimizin daha güzel yarınlara kavuşması için elimizden geleni yapacağız” dedi.

YARIM KALAN KÖPRÜ İNŞAATI


Ziyaretin ardından ilçede devam eden Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarını yerinde inceleyen Başkan Aktaş, ilk olarak müteahhidin işi bırakmasından dolayı yarım kalan 3’üncü köprüye gitti. Projenin son durumu hakkında Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Kanar’dan bilgi alan Başkan Aktaş, “Köprü inşaatı maalesef bizim elimizde olmayan sebeplerden dolayı akamete uğradı. Hiçbir borcumuz olmamasına rağmen müteahhit işi bıraktı. Kısa zamanda yapıp, yapmayacağıyla alakalı neticeyi alıp, olmazsa bir ikmal ihalesi gerçekleştirip, köprünün tamamlanmasını ve iki yakanın buluşmasını arzu ediyoruz” dedi.

ASFALT ÇALIŞMALARI


Orta Mahalle Okullar Bölgesi’nde devam eden asfaltlama çalışmalarını da inceleyen Başkan Aktaş, “Burası 500 - 600 metrelik kısa bir mesafe ancak altyapı çalışmaları BUSKİ tarafından tamamlanmıştı. Okullar bölgesi olması nedeniyle şuan trafik az ancak eylül ayında okulların açılmasıyla birlikte yoğun olarak kullanılıyor. Mustafakemalpaşa’da komple altyapıya gireceğimiz için şehir merkezindeki asfaltlama çalışmalarımız bu tip lokal bölgelerde olacak. Altyapı bittikten sonra da bütün ilçe asfalt yolları ile birlikte pırıl pırıl olacak” diye konuştu. (İHA)
Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2019, 17:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24