Başkan Aktaş, Oto Koop esnafıyla buluştu

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Soğanlı Mahallesi’ndeki Bursa Oto Galericiler Çarşısı’nı (Oto Koop) ziyaret ederek, galer

Başkan Aktaş, Oto Koop esnafıyla buluştu

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Soğanlı Mahallesi’ndeki Bursa Oto Galericiler Çarşısı’nı (Oto Koop) ziyaret ederek, galerici esnafıyla buluştu.


Dernekleri ve esnafları ziyaret ederek Bursa’nın geleceği için fikir alışverişinde bulunmaya devam eden Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, son olarak Soğanlı Mahallesi’ndeki Oto Koop’u ziyaret etti. Bursa Galericiler Odası Başkanı Hakan Yanık, site yöneticileri ve esnafla bir araya gelen Başkan Alinur Aktaş, galericilerin meselelerini dinledi.

2 BÖLGEDE 4 ESNAF HİZMET VERİYOR


Esnaf ve dernek ziyaretlerine ara vermeden devam ettiklerini ve farklı ticarî kesimlerle buluşmayı sürdürdüklerini söyleyen Başkan Aktaş, ekonominin kalbinin attığı Bursa’da 800 bin civarında motorlu aracın bulunduğunu belirtti. Hemen hemen herkesin bir otomobile sahip olduğunu ifade eden Başkan Aktaş, Bursa’da Soğanlı Mahallesi’nde ve BUTTİM’in karşısında olmak üzere iki adet Oto-Koop bulunduğunu, 400 civarında esnafın da burada yer aldığını dile getirdi.

“ÖNEMLİ İPUÇLARI ALDIK”


Toplamda 100 dönümlük bir alanın kullanıldığını ancak Bursa’nın potansiyeline göre bunun yeterli olmadığını anlatan Başkan Aktaş, “Esnafımızla oturarak hasbihal ettik. Genel gidişat, gelecek, avantajlar ve dezavantajlar hakkında istişarelerde bulunduk. Yeşil alan, yol, alt yapısı gibi konular zaten Büyükşehir Belediyesi’nin aslî görevleridir. Bizler şehrin vizyonunu yükseltmek, daha üst seviyelere taşımak ve ekonomik anlamda verimli kullanmak adına mücadele ediyoruz. Bunun için tüm taraflarla görüşüyoruz. Sivil toplum kuruluşları ve esnafımızla bilgi alışverişinde bulunuyoruz. Ümit ediyorum ki Otokoop ziyaretinden güzel ve hayırlı işler çıkacaktır. Bursa'nın geleceği için önemli çalışmaları hayata geçirirsek ne mutlu bizlere. Galerici esnafımızla olumlu görüşmeler yaptık. Önemli ipuçları aldık. Aldığımız bilgiler doğrultusunda görüşmelerimiz sürecek” dedi. (İHA)
Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2018, 17:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24