Bayram öncesi aman dikkat

BURSA'NIN İNEGÖL İLÇESİNDE BİR ESNAF, YAKLAŞAN BAYRAM ÖNCESİ SAHTE PARALARA KARŞI DİĞER ESNAF ARKADAŞLARINI UYARDI. GEÇTİĞİMİZ GÜN BİR VATANDAŞTAN ALDIĞI 100 LİRANIN DAHA SONRA KONTROL ETTİĞİNDE SAHTE OLDUĞUNU ANLAYAN ÖMER ALKIŞ, POLİSE GİDEREK ŞİKAYETÇİ OLDU. (SALİH BAKICI/BURSA-İHA)

Bayram öncesi aman dikkat

Bursa’nın İnegöl ilçesinde bir esnaf, yaklaşan bayram öncesi sahte paralara karşı diğer esnaf arkadaşlarını uyardı. Geçtiğimiz gün bozmak için vatandaştan aldığı 100 liranın daha sonra kontrol ettiğinde sahte olduğunu fark eden Ömer Alkış, polise giderek şikayetçi oldu.


Edinilen bilgiye göre, geçtiğimiz gün Ömer Alkış isimli esnafın Uzun Sokak’taki iş yerine gelen bir kişi, eşine pazar parası vereceğini belirtip Alkış’tan elindeki 100 lirayı bozmasını istedi. 100 lirayı alıp yerine bozuk para veren Alkış daha sonra parayı kontrol ettiğinde sahte olduğunu fark etti. Alkış kendisine sahte para veren kişi hakkında polise şikayetçi oldu.
Ömer Alkış, “Sıcağın ve orucun etkisi ile gaflete düştüm. Özellikle bayram yaklaşıyor, oruç var dikkatli olun. Zaten esnaf zor günler yaşıyor. Bir de bu olayla etkilenmesinler. Bence herkes birbirini bu sahte para konusunda uyarırsa bir sorun olmaz” dedi.


 

 

 

 

 

 

 

 

İHA
Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2016, 12:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner19

banner24