Ben doğmadan önce yapılan binadan ben sorumlu olamam

Ben doğmadan önce yapılan binadan ben sorumlu olamam
Anayasa Mahkemesi'nin Vanlı bir depremzede ailenin başvurusu üzerine hakkında soruşturma açtığı Bursa Valisi Münir Karaloğlu, "Ben doğmadan yapılmış bir binanın yıkılmasından sorumlu olamam" dedi.
Van depremde hayatını kaybeden Selman Kerimoğlu'nun ailesinin müracaatı üzerine Anayasa Mahkemesi tarafından hakkında soruşturma kararı verilen Bursa Valisi Münir Karaloğlu, ilk kez konuştu.
BTSO'nun toplantısında gazetecilerin soruşturma ile ilgili sorularını cevaplandıran Vali Karaloğlu, "Ben 1964 doğumluyum. Ben doğmadan önce yapılmış bir binanın yıkılmasından ben sorumlu olamam. Böyle bir saçmalık olamaz" dedi.
Bilindiği gibi, 23 Ekim 2011 tarihinde Van’da meydana gelen 7,2 büyüklüğündeki ilk depremde evleri yıkılan bazı depremzedeler Bayram Otel’e yerleştirilmiş, 9 Kasım’da meydana gelen ikinci bir depremle de Bayram Otel’de kalan 24 kişi hayatını kaybetmişti. Hayatını kaybedenler arasında yer alan Kerimoğlu’nun çocuklarının şikayeti üzerine otel işletmecisi hakkında Van Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açılmış, dönemin Van Valisi ve Afet ve Acil İşler Daire Başkanlığı (AFAD) görevlileri hakkında ise görevsizlik kararı verilmişti. Yapılan üst müracaat üzerine Anayasa Mahkemesi soruşturma izni vermişti.
Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2013, 15:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24