'Ben öldürmedim' dedi, 18 yıl ceza yedi

BURSA'DA 2015 YILININ NİSAN AYINDA BİR ÇOCUK ANNESİ ESRA GÜLYOL’U ÖLDÜRDÜĞÜ İDDİASIYLA TUTUKLU OLAN O.Ö. HAKKINDA BURSA'DA GÖRÜLEN DAVA SONUÇLANDI. O.Ö., ÖLDÜRME OLAYIYLA İLGİSİNİN BULUNMADIĞINI SÖYLEDİĞİ HALDE, MAHKEME HEYETİ TARAFINDAN 'OLASI KASITLA ÖLDÜRME' SUÇUNDAN 17 YIL 6 AY, 'YARALAMA' SUÇUNDAN 5 AY 18 GÜN VE 'RUHSATSIZ TABANCA BULUNDURMAK' SUÇUNDAN DA 10 AY HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDI. (ENVER FATİH TIKIR/BURSA-İHA)

'Ben öldürmedim' dedi, 18 yıl ceza yedi
Bursa'da 2015 yılının Nisan ayında bir çocuk annesi Esra Gülyol’u öldürdüğü iddiasıyla tutuklu olan O.Ö. hakkında Bursa'da görülen dava sonuçlandı. O.Ö., öldürme olayıyla ilgisinin bulunmadığını söyledi ancak mahkeme heyeti tarafından 'olası kasıtla öldürme' suçundan 17 yıl 6 ay, 'yaralama' suçundan 5 ay 18 gün ve 'ruhsatsız tabanca bulundurmak' suçundan da 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.

 

 

 
Bursa 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde cinayetten müebbet hapis istemiyle yargılanan sanık O.Ö. yaptığı savunmada, Esra Gülyol'un cep telefonu faturası yüzünden N.G. ile tartıştığını, Gülyol'un yardım istediği üzerine olay yerine gittiğini söyledi. Otomobilini, N.G.'nin otomobilinin arkasına park etmesinin ardından siyah renkli bir otomobilin kendi otomobiline sürtüp geçtiğini söyleyen O.Ö., N.G. ve Esra Gülyol'un içerisinde bulunduğu otomobile bu aracın içerisinden ateş edildiğini, daha sonra N.G.'nin kullandığı aracın hızla uzaklaştığını iddia etti.
Sanık O.Ö., öldürme olayıyla ilgisinin bulunmadığını, hala neden suçlandığını bilmediğini söyledi. Yapılan savunmaların ardından mahkeme heyeti O.Ö.'ye Esra Gülyol’u öldürmek suçundan önce müebbet ceza verdi. Gülyol’un ölümünü “olası kasıtla öldürme” olarak değerlendiren mahkeme, cezasını 21 yıl 6 aya indirdi. Duruşmadaki iyi halinden dolayı 17 yıl 6 aya düşürdü. N.G.’ye yönelik yaralamadan dolayı 5 ay 18 gün, ruhsatsız silahtan 10 ay hapis cezası alan O.Ö., 18 yıl 9 ay 18 gün hapis cezasına çarptırıldı.
Sanık avukatları, karar için Yargıtay’a temyize başvuracaklarını söyledi.
Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2016, 10:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24